Najnovší prieskum praje opozičným stranám. Voľby by vyhral Fico

parlament

Marcový volebný prieskum ukazuje posun v preferenciách voličov na Slovensku. Podľa agentúry Focus by vo voľbách vyhrala opozičná strana Smer-SD s 17,6 percentami hlasov. V porovnaní s predchádzajúcim prieskumom si táto strana polepšila o 2,3 percentuálneho bodu.

Nasledujúcou najsilnejšou stranou je Hlas so ziskom 17,1 percenta, ktorý je v prieskume iba o málo za Smer-SD.

Tretie miesto v prieskume patrí mimoparlamentnej strane Progresívne Slovensko s výsledkom 12,1 percenta. Aj táto strana si v porovnaní s predchádzajúcim prieskumom polepšila o 1,5 percentuálneho bodu. Opozičné strany si v marcovom prieskume polepšili najviac a ukazuje sa, že majú výrazne vyššiu šancu na úspech v nadchádzajúcich voľbách.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Postihla vašu úrodu pleseň zemiaková? Postriekajte ich týmto a zachránite ju

Hnutie Republika sa v prieskume umiestnilo na štvrtom mieste s výsledkom 9,6 percenta a strana KDH by sa do parlamentu dostala so ziskom 5,8 percenta. Zatiaľ čo opozičné strany získavajú na sile, vládne strany sa nachádzajú na opačnej strane.

Najväčší prepad zaznamenali vládne strany na čele s OĽaNO, ktoré by skončili pred bránami parlamentu s výsledkom 4,3 percenta. Novozaložená strana Demokrati s Eduardom Hegerom by bola podľa aktuálnych nálad v spoločnosti na hranici zvoliteľnosti s výsledkom 5 percent. Sulíkova strana SaS získala v prieskume iba 5,1 percenta hlasov, čo by ju tiež umiestnilo na hranicu potrebnej na vstup do parlamentu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mäso, ktoré Slováci úplne podceňujú. Je oveľa zdravšie ako kuracie mäso

Strana Marian Kotlebu ĽSNS by získala iba 2,7 percenta hlasov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *