Nalejte do toalety a nechajte pôsobiť cez noc. Funguje lepšie ako drahé chemikálie

zachod

Čistenie toalety naozaj nemusí byť náročné ani zdĺhavé. Vodný kameň a usadeniny, ktoré sa objavujú, aj keď ju pravidelne umývate, odstránite triviálnym spôsobom. Nielenže misa a sedátko budú ako nové, ale budú aj dôkladne vydezinfikované.

Neplytvajte peniazmi na chemikálie, ktoré môžu poškodiť vaše zdravie a zdravie vašich blízkych. Rozhodnite sa pre ekologické a úplne bezpečné výrobky. Stačí zmiešať dva prípravky, naliať ich do toalety a nechať pôsobiť cez noc.

Toaleta bude dokonale čistá

Čistenie toalety nie je príjemná úloha, ale je absolútne nevyhnutné udržiavať našu kúpeľňu čistú. Toaleta je zvnútra aj zvonku živnou pôdou pre baktérie. Preto ju musíme pravidelne dezinfikovať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci si začali dávať soľ pod posteľ. Tento nápad zachraňuje domácnosti

Nemusíme však kupovať drahé chemické prípravky, ktoré nám môžu spôsobiť alergiu. Dezinfekčné prostriedky ako Domestos alebo Krtko sú žieraviny, ktoré sú škodlivé pre naše zdravie. Môžu tiež spôsobiť vážne alergické reakcie a dýchavičnosť.

Ako teda čistíte a dezinfikujete svoju toaletu? Samotné záchodové sedadlo ošetrite vodou a octom v pomere 1:1. Sedadlo bude dokonale čisté a predovšetkým bez baktérií. Na čistenie a dezinfekciu záchodovej misy použijeme aj prípravky z kuchynskej linky.

Nalejte do toalety a nechajte pôsobiť cez noc

Najlepším čistiacim prostriedkom na toaletu je jedlá sóda a soľ. Stačí zmiešať pol šálky soli a pol šálky jedlej sódy, potom ju naliať do toalety, uzavrieť a nechať pôsobiť cez noc.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Na Slovensko sa vracia sneh. Vieme kde napadne

Soľ a sóda majú silné čistiace a dezinfekčné vlastnosti. Bielia, odstraňujú usadeniny, vodný kameň a choroboplodné zárodky, ako sú baktérie a plesne. Sóda navyše neutralizuje nepríjemné pachy. Soľ a sóda sú tiež senzačné na uvoľnenie upchatej toalety.

Vyčistite toaletu na druhý deň

Po celej noci so soľou a sódou vydrhnite toaletu kefou. Na tento účel môžete použiť kávovú usadeninu. Usadenina zvýši účinok zmesi, ktorú ste si pripravili predtým. Zároveň pôsobí ako drhnutie.

Káva, podobne ako sóda, neutralizuje nepríjemné pachy. Po vyčistení toaletu spláchnite vodou a máte hotovo. Toaleta bude dokonale čistá, bez zvyškov a bez vodného kameňa. Bude tiež vydezinfikovaná.

One Reply to “Nalejte do toalety a nechajte pôsobiť cez noc. Funguje lepšie ako drahé chemikálie”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *