Namažte týmto dvere auta a v zime vám nikdy neprimrznú

zamrznute auto

Zamŕzajúce tesnenia automobilov sú bežným problémom. Našťastie sa pri riešení tejto situácie nemusíme uchyľovať k špecializovaným prípravkom. Čo používate na mazanie tesnení automobilov?

Zima sa rýchlo blíži a s ňou prídu aj teploty pod bodom mrazu. Väčšina majiteľov áut pozná problém, keď chcú otvoriť dvere auta a narazia na odpor. Na vine sú zamrznuté tesnenia, ale našťastie existujú spôsoby, ako to napraviť. Čím mažete tesnenia dverí auta, aby nezamŕzali?

Čím mažete tesnenia dverí vášho auta? Namiesto kupovania drahých prípravkov choďte do lekárne

Je dôležité, aby ste svoje vozidlo pred zimou riadne pripravili. Okrem prezutia na zimné pneumatiky sa oplatí postarať sa aj o detaily, ktoré môžu ovplyvniť komfort používania vášho vozidla.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia zo štátu navštevujú státisíce Slovákov. Toto vám budú kontrolovať

Jedným z takýchto detailov sú tesnenia dverí, ktoré pri poklese teploty pod bod mrazu často zamrznú a znemožnia otvorenie dverí vozidla.

Čím mazať tesnenia dverí vášho auta? Na pomoc prichádza glycerín. Môžete si ho kúpiť v lekárni za pár eur. Pred jeho použitím najprv očistite tesnenia od nečistôt a prachu a potom naneste glycerín handričkou.

Takto pripravené tesnenia určite nezamrznú a na problémy s otváraním dverí zabudneme. Podobný účinok má aj vazelína, parafín alebo detský olej.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak si dáte každý večer len jedno pivo, v tele sa spustí zaujímavý proces

Ako otvoriť zamrznuté dvere? Užitočné lifehacky, ktoré sa vám môžu hodiť

Čo robiť, keď ste sa nestarali o tesnenia a chcete rýchlo použiť auto, ale dvere zamrzli? Poklepte na dvere po celom obvode a možno sa vám podarí rozdrviť ľad a otvoriť ich bez akýchkoľvek iných prostriedkov.

Nezabudnite, že nesmiete udrieť príliš silno, inak by ste mohli poškodiť vozidlo. Ak nepomohla prvá metóda, použite rozmrazovač skiel – nastriekajte ho na medzeru vo dverách a počkajte a tesnenia by sa mali rozmraziť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *