Vložte toto ovocie k perníkom a budú svieže celé Vianoce

perniky vianoce

Pravé vianočné perníky sú neoddeliteľnou súčasťou vianočného obdobia. Ich chuť a vôňa okamžite vyvolávajú nádherné spomienky, a preto ani tento rok nesmú chýbať v mnohých domácnostiach. Čo robiť, aby perníky zmäkli, ak sú príliš tvrdé, a ako ich skladovať? Budú perfektné, ak použijete šikovný trik.

V zime nie je nič lepšie ako dom, v ktorom počas pečenia perníkov vonia korenie šíriace sa z rúry. Táto vôňa sa okamžite spája s Vianocami a navodzuje atmosféru.

Perníčky je však dobré piecť v dostatočnom predstihu, aby získali tú správnu chuť a boli dokonale chrumkavé. Zistite, ako ich skladovať, aby zostali čerstvé aj po Vianociach.

Ako uskladniť perníčky? Zostanú čerstvé aj po Vianociach, ak urobíte jednu vec.

Perníčky sú plné aromatického korenia. Tie im dodávajú nielen úžasnú chuť, ale sú aj prírodným konzervačným prostriedkom. Vďaka tomu sa dajú perníky skladovať naozaj dlho a nesplesnivejú ani nestratia svoju chuť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Skúsený záhradkár prezradil trik. Stačí toto a pleseň nemá šancu na paradajky

Je však dobré vedieť, ako perníky skladovať, aby boli dokonale mäkké aj po Vianociach. Tajomstvo spočíva v správnom balení. Stačí si vybrať nádobu, ktorá je naozaj vzduchotesná. Ideálne je, ak je vyrobená zo skla alebo kovu. Perníky uložené v tesne uzavretej plechovke nevyschnú a zostanú dlho chutné a mäkké.

Ako zmäknúť vianočné perníky? Dômyselný trik, ktorý sa používa už po celé generácie, vždy funguje

Predtým, ako dáte perníky do plechu alebo nádoby, musia dobre vychladnúť, a to najlepšie na mriežke. Mnohé upečené perníky sú po upečení veľmi tvrdé a ťažko sa do nich hrýzlo. Preto si ich mnohí ľudia pripravujú v dostatočnom predstihu, aby mali do Vianoc správnu konzistenciu. Tento proces však môžete urýchliť a dosiahnuť, aby boli perníky naozaj dokonalé a rozplývali sa v ústach.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ chystá ďalší zákaz. Nedajú nám v "Mekáči" už obľúbené omáčky?

Stačí, ak do plechu alebo nádoby spolu so sušienkami vložíte pomarančovú kôru alebo polovicu stredne veľkého jablka. Každé 2 – 3 dni vložku vymeňte, aby ste zabránili tvorbe plesní. Keď sú sušienky dostatočne chrumkavé, skladujte ich neporušené v tesne uzavretej plechovke alebo pohári.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *