Namočte zátku od vína do tohto a pavúky sa u vás doma neukážu

zatka vino korok pavuky

Pavúky môžu byť naozaj nepríjemné, najmä ak máte arachnofóbiu. Našťastie existujú jednoduché domáce triky, ktorými ich môžete odplašiť. Ako sa zbaviť pavúkov? Vezmite zátku od vína, rozrežte ju na polovicu a položte ju ku dverám. Problém rýchlo zmizne.

Vínne zátky zvyčajne vyhadzujeme do odpadu. Nie každý vie, že môžu byť účinnou zbraňou proti hmyzu. Zistite, ako to funguje a ako si pripraviť nenápadný predmet na boj s nezvanými hosťami v byte. Ukáže sa, že je to jednoduchšie, ako si myslíte.

Rozrežte zátku od vína na polovicu. Bude pôsobiť ako odstrašujúci prostriedok na pavúky

Mnohí ľudia sa obávajú prítomnosti pavúkov v domácnosti, a tak niet divu, že sa ich chcú čo najskôr a za každú cenu zbaviť. Dôkladné upratovanie málokedy pomôže, pretože pavúky sa objavujú aj v tých najupravenejších bytoch. Môžete ich však účinne odradiť a dosiahnuť, aby vás už nechceli navštevovať. Čo by ste mali urobiť?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci možno o pár dní nekúpia chlieb ani iné pečivo. Toto je dôvod

Kúpte si mätový olej a dôkladne doň namočte zátku od vína. Okrem toho budú dobre fungovať aj vône škorice, citrónu a eukalyptu. Umiestnite korok ku dverám a na ďalšie miesta, kde najčastejšie pozorujete pavúky v dome. Rýchlo si všimnete, že sa ich objavuje oveľa menej alebo že úplne zmizli.

Čo môžete urobiť, aby ste sa zbavili pavúkov? Odplašte ich týmito vôňami

Ukázalo sa, že pavúky odpudzuje aj vôňa a prítomnosť niektorých rastlín. Ak nechcete, aby sa tento hmyz vo vašom dome vyskytoval, čo najskôr sa pozrite na pestovanie mäty a levandule v kvetináči. Pavúky budú v hrôze utekať a vy si vydýchnete. Dobrým zvykom je tiež posypať rastliny v kvetináčoch korením, ktoré si často spájame s Vianocami – škoricou. Nielenže ich vyživíte, ale zároveň sa v okamihu zbavíte nepríjemného problému. Škoricu môžete použiť aj celú. Rozložte celé tyčinky tohto korenia do rohov a pri dverách. Žiadne pavúky sa už nedostanú dnu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dávate 5-ku na kúrení? To sa vôbec nerobí, naučte sa šetriť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *