Nová vláda je na dosah. Fico premiér a takúto funkciu majú dať Pellegrinimu

fico caputova premier 2023

Podľa najnovších informácií je na obzore vytvorenie novej vládnej koalície, ktorú bude formovať strana Smer. V tejto potenciálnej aliancii ju budú podporovať Hlas a SNS, čo by mohlo priniesť tesnú parlamentnú väčšinu, s presným počtom 79 poslancov.

Progresívne Slovensko (PS), ktoré sa v posledných voľbách umiestnilo na druhom mieste s výsledkom takmer 18 percent, tak čelí situácii, ktorá narúša jeho plány. Podľa dostupných informácií portálu Aktuality.sk diskusie s KDH stagnujú a je veľmi pravdepodobné, že toto hnutie sa pozíciouje do opozičných vôd. Bez KDH koalícia medzi PS, Hlasom a SaS nemá šancu získať potrebnú parlamentnú väčšinu.

V súčasnosti, hoci finálna dohoda ešte nebola uzatvorená, smeruje rokovanie medzi Smerom a Hlasom k pozitívnym výsledkom. Tým sa otvára cesta k možnej vláde týchto dvoch strán, doplnenej o SNS, alebo alternatíve vo forme predčasných volieb, ktoré však nikto nepreferuje z obavy pred ich neistým výsledkom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Najzdravší chlieb na raňajky. Jedzte ho a sledujte, ako schudnete

Na scénu sa vracajú dobre známe tváre. Robert Fico, líder Smeru, by v tejto novej koalícii mal zasadiť do kresla premiéra, kým Peter Pellegrini, šéf Hlasu, by sa mohol ujať postu predsedu parlamentu – pozície, ktorú už v minulosti zastával. Interesantný je aj potenciálny vstup Andreja Danka a jeho spolustraníkov, známych svojimi konšpiračnými a prokremeľskými postojmi, do koalície s bývalým veľvyslancom v USA, Petrom Kmecom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pridajte štipku do vody a premiešajte. Doplníte nedostatky a rehydratujete svoje telo

Tento predpokladaný politický spojenec prináša so sebou niekoľko zaujímavých a potenciálne konfliktných situácií. Spomeňme napríklad nesúlad medzi Tomášom Druckerom, Petrom Pellegrinim a bývalým policajným prezidentom Tiborom Gašparom v kontexte minulých politických udalostí a vzťahov, dodávajú v článku aktuality.sk

Napriek tomu, že pôsobia mnohé nezhody z minulosti a súčasné konflikty, zdá sa, že politická aliancia medzi týmito stranami je na dosah. Nová koalícia, napriek mnohým rozdielom a politickým krízam, by však mohla priniesť tesnú väčšinu a s tým spojenú potenciálnu stabilitu na slovenskej politickej scéne. Zostáva otázne, či táto potenciálna vládnuca koalícia bude schopná preklenúť rozdiely a úspešne riadiť krajinu v nadchádzajúcom volebnom období.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *