Našli ste si kamienky na rohožke? Môže to byť veľmi veľký problém

susienka rohozka piskot zlodeji

Kamene na vašej rohožke možno vyzerajú nevinne, ale nedostali sa tam len tak! Ak sa nad tým dôkladne zamyslíte, prídete k záveru, že ich tam niekto musel dať. Vysvetlíme vám, kto a prečo mohol pred vchodom zanechať takéto znamenie.

Na prvý pohľad sa kamene nájdené na rohožke pred vchodom do domu môžu zdať prirodzené. Ale koniec koncov ich tam nepriniesol vietor, pretože sú príliš ťažké. Ani sa tam nezhmotnili samé od seba. Záver je jediný – niekto ich tam musel nechať.

A môžete si byť istí, že to nebol niekto s dobrými úmyslami voči vám. Žiaľ, vo väčšine takýchto prípadov sú kamene naozaj zlým znamením. Preto hneď, ako ich uvidíte, mali by ste svoj nález čo najskôr nahlásiť polícii.

Čo znamenajú kamene na rohožke?

Kamene čoraz častejšie používajú zlodeji na označenie domov, ktoré plánujú vykradnúť. Tento nenápadne vyzerajúci prvok im umožňuje skontrolovať, či sa do domu niekto nevrátil, kým boli mimo dohľadu. Zločinci totiž predpokladajú (mimochodom, celkom oprávnene), že keď sa na rohožke nájdu kamene, takmer každý ich bude považovať za znečistenie a odhodí ich nabok.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skúsený mechanik radí ľuďom, ako jednoducho pripraviť auto na zimu

Absencia kameňov na mieste, kde ich zanechali, je pre zlodejov jasným signálom, že dom už nestojí prázdny. Toto poznanie im pomáha vyhnúť sa chyteniu a dáva im čas na vymyslenie ďalšieho plánu akcie.

Čo by ste mali robiť, ak na rohožke uvidíte kamene?

Kamene zanechané na rohožke pred vchodovými dverami (alebo dokonca naukladané na schodoch či inde v blízkosti vchodu do domu) by ste mali brať čo najvážnejšie. Pravdepodobnosť, že ide len o žartík susedových detí alebo nehodu, je naozaj malá. Najlepším riešením je informovať o tomto znepokojujúcom náleze políciu. Upovedomenie služieb môže zabrániť tomu, aby ste vy alebo vaši susedia boli vykradnutí, a tiež uľahčiť polícii chytiť zlodejov skôr, ako vyrabujú ďalší dom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slovák čítal knihu počas šoférovania a rovno si ho natočili policajti

Ako inak si zlodeji označujú domy?

Zlodeji používajú mnoho trikov a vyvíjajú najrôznejšie spôsoby označovania domov, ktoré plánujú vykradnúť. Z času na čas vyvinú úplne nový systém, ktorý je pre občanov a dokonca aj pre políciu istý čas nejasný.

Niektoré ich metódy sú však už pomerne dobre známe, takže je jasné, že kamene na rohožke nie sú jediným znakom, ktorý môžu zanechať na kontrolu, keď sa vrátite domov. Existuje aj niekoľko nenápadných signálov, ktoré by mali upútať vašu pozornosť. Ak si ich všimnete, zavolajte políciu:

  • rohožku presunutú na iné miesto alebo prevrátenú,
  • presunutý alebo prevrhnutý nočník,
  • sušienku ponechanú pod rohožkou,
  • letáky alebo noviny ponechané na rohožke,
  • zámok prelepený páskou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *