Našli ste si kúsok pásky cez zámok na dverách? Okamžite konajte

dvere zlodej

Zlodeji a lupiči používajú rôzne triky, aby sa dostali do cudzích domov a ukradli, čo chcú. Zdanlivo nič netušiace situácie ich môžu priviesť k tomu, že svoj cieľ dosiahnu s ľahkosťou. Na čo si dať pozor?

Zločinci, ktorí plánujú vlámanie, začínajú svoje prípravy pozorovaním vybraného obydlia a jeho obyvateľov. Robia to preto, aby spoznali ich zvyky a zapamätali si, kedy sú priestory prázdne. Okrem toho používajú malé triky, ktoré im uľahčujú prácu. Jeden z nich si vyžaduje iba použitie lepiacej pásky. Čo to je?

Osvedčené triky zlodejov. Na čo si treba dať pozor?

Lupiči dokážu byť mimoriadne kreatívni pri hľadaní stále nových spôsobov, ako si uľahčiť lúpeže. Medzi tie známejšie patrí zanechávanie rôznych predmetov na rohožke alebo neznámym osobám nezrozumiteľných odkazov na dverách. Prípadne sa môžu rozhodnúť pre menej nápadnú akciu, ktorá im uľahčí zistiť, do ktorých bytov sa už nejaký čas nikto nepozrel.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ženy po 50-tke by nemali konzumovať tieto potraviny. Urýchľujú starnutie

Niekto vám prelepil zámok páskou? Radšej ju rýchlo odstráňte

Pomocou lepiacej pásky je pre zlodejov triviálne jednoduché skontrolovať, či sa do vybraného bytu niekto pozrel. Ako to robia? Ukazuje sa, že na to potrebujú len lepiacu pásku. Stačí, ak ju nalepia na zámok a na druhý deň skontrolujú, či je celý. Ak áno, znamená to, že majiteľ nehnuteľnosti ju pravdepodobne nenavštevuje často alebo je na dovolenke. Tento poznatok výrazne uľahčuje vykrádanie a znižuje riziko, že zlodej bude prichytený pri čine. Opísal to portál nypost.com.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jete len červenú časť melóna? Je to chyba, o veľa prichádzate

Ako si zlodeji označujú byty? Majú mnoho spôsobov

Trik so zámkom nie je jediný, na ktorý zlodeji používajú lepiacu pásku. Pred vniknutím do bytu často prelepia kukátka na dverách susedov, aby susedia nie vždy videli, že sa na schodisku deje niečo zlé. Okrem toho zlodeji nechávajú na rohožke alebo pod ňou drobné predmety, ktoré sú síce nenápadné, ale pri vstupe do bytu si ich pravdepodobne všimnete a pravdepodobne ich zdvihnete. To, že ste tak neurobili, je pre nich zároveň signálom, že byt je pravdepodobne prázdny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *