Nastriekajte na okná a muchy neprídu. Má to každý doma a nevie o tom

mucha komar

Muchy v domácnosti sú nepozvaní a mimoriadne dotieraví hostia, ktorí môžu znepríjemniť život. Tento nepríjemný hmyz je nielen otravný, ale môže v domácnosti predstavovať aj zdravotné a hygienické riziko. Zistite, čo ich priťahuje, aby ste minimalizovali frekvenciu nežiaducich návštev. Poradíme vám tiež, ako sa mušiek zbaviť pomocou domácich prostriedkov.

Čo znamená veľa múch v dome? Je čas upratať!

Do domácností prichádzajú neurvale cez otvorené okná. Pri priaznivom počasí je ťažké zabarikádovať sa v dome na vetranie, preto je dobré v prvom rade zvážiť montáž sietí proti komárom. Jemná sieťka poskytuje účinnú blokádu, ale nie vždy ju môžeme umiestniť do všetkých okien alebo balkónových dverí. Je dôležité zvážiť, čo priťahuje muchy do domu, aby sa minimalizovalo riziko masívneho útoku.

  • Potrava: Muchy priťahuje predovšetkým jedlo. Snažte sa uchovávať potraviny v chladničke a v uzavretých nádobách. Pravidelne odstraňujte zatuchnuté potraviny a čistite pracovné dosky od omrviniek alebo rozliatych potravín. Kuchyňa a jedáleň sú miestnosti, ktoré muchy priťahujú najviac.
  • Smeti: Nezabezpečené odpadkové koše sú pre muchy skutočným rajom. Poskytujú im nielen jedáleň, ale aj ideálne miesto na kladenie vajíčok. Nezabúdajte, že prostredníctvom tejto preferencie môžu muchy prenášať rôzne patogény a kontaminovať potraviny.
  • Vlhkosť a špina: Zanedbané kúty, v ktorých sa hromadí vlhkosť, rozliate nápoje a špinavý riad a drezy tiež pôsobia ako magnet pre muchy. Upratovanie je pri zbavovaní sa otravného hmyzu nevyhnutné.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po dažďoch nakŕmte uhorky takýmto hnojivom. Stačí vám len zmiešať toto

Postriekajte okenné rámy. Muchy sa budú držať ďalej

Keď je krásne počasie, bolo by ťažké vzdať sa vetrania vášho domova. Nanešťastie, nielenže vpúšťame čerstvý vzduch, ale otvorené okná dávajú zelenú aj dotieravému hmyzu. Pozrite sa preto, čo muchy nemajú rady, aby ste ich účinne odradili od návštevy.

Pripravte si jednoduchú a lacnú zmes, ktorej vôňa bude mať na nepozvaných hostí odstrašujúci účinok. Čo používate na postrek okien proti muchám? Zmiešajte ocot a vodu v rovnakom pomere. Nalejte do fľaše s rozprašovačom a aplikujte na okenné rámy. Muchy urobia salto vzad. Túto metódu však treba často opakovať, pretože vôňa časom vyprchá.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tu je najviac baktérii v kuchyni. Nenapadlo by vás, kde sa ich chytáte

Ako sa zbavíte múch vo vašej domácnosti?

Nie ste fanúšikom octovej vône? To nevadí, medzi domácimi prostriedkami na muchy je mnoho iných aromatických výrobkov, ktoré zlepšia váš boj proti hmyzu. Umiestnite k oknám pomaranč alebo jablko s niekoľkými zapichnutými kúskami klinčekov. Dávajte si však pozor, aby ste na parapete nenechávali prezreté ovocie.

Dobrým nápadom je tiež postriekať okná a dvere odvarom z klinčekov. Do litra prevarenej vody nasypte asi tucet klinčekov. Nechajte tekutinu vychladnúť a zosilnieť, potom ju nalejte do rozprašovača a pôsobte na rámy.

Rastliny, ktoré odpudzujú muchy

Ďalší spôsob, ako sa vysporiadať s problémom múch v domácnosti, bude zaujímať najmä tých, ktorí sa radi obklopujú bylinkami a okrasnými rastlinami. Zbaviť sa problému s hmyzom, ktorý vo veľkej miere vlieta do bytu, pomôže aj umiestnenie kvetináča na parapet.

Vône, ktoré odpudzujú muchy, sa vyznačujú:

  • mäta,
  • bazalka,
  • levanduľa,
  • pelargónie,
  • rozmarín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *