Nastrúhajte cibuľu a priložte si ju na nechty. Po 10 minútach uvidíte rozdiel

cibula

Cibuľa je známa svojou chuťou, ale nie každý vie, že sa dá použiť aj v osobnej starostlivosti. Zoznámte sa s neštandardnými spôsobmi použitia cibule a budete si vedieť poradiť s niektorými bežnými problémami, píše Gazeta

Cibuľa je v kuchyni cenenou ingredienciou, ale nielen. Je veľmi zdravá. Obsahuje veľa draslíka, vápnika, železa či horčíka. Priaznivo pôsobí na srdce a má protirakovinové vlastnosti, ako aj reguluje hladinu cukru v krvi a posilňuje kosti. Je tiež skvelá na starostlivosť o vlasy alebo pleť. Odporúčame, ako ho používať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyrobte si domácu aviváž za pár drobných. Stačí vám k tomu toto

Cibuľa na pupienky? Neobvyklé riešenie pomáha v boji proti pupienkom

Hoci sa to zdá kontroverzné, cibuľa pomáha odstraňovať pupienky. Ak máme problém s nadmerným množstvom pupienkov, môžeme použiť pastu z varenej cibule. Mala by byť ošúpaná a uvarená vcelku. Varte ju 15 minút, potom ju vyberte, a keď vychladne, rozdrvte ju tak, aby mala konzistenciu pasty. Naneste na miesta s pupienkami a nechajte pôsobiť asi 15 minút.

Kúra by sa mala opakovať každé 2 dni, aby mala účinok. Cibuľa je skvelá aj na vlasy. Na prípravu masky ju jednoducho nastrúhajte a zmiešajte so žĺtkom a 2 lyžicami olivového oleja. Naneste na pramene a nechajte pôsobiť približne 45 minút.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skúsený kuchár ukázal, na čo použiť sitko. Nie len na múku či cukor

Cibuľa na nechty? Nastrúhajte ju a efekt vás poteší

Cibuľa má blahodarný účinok na poškodené, matné a lámavé nechty. Na ich záchranu si môžete pripraviť domáci kondicionér. Stačí nastrúhať cibuľu a naniesť ju na poškodenú platničku. Pastu nechajte pôsobiť asi 10 minút a potom ju zmyte. Cibuľa je prírodný liek a bude fungovať lepšie ako drahé kondicionéry z drogérie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *