Nasypte toto do misky a vlhkosť u vás doma okamžite zmizne

zaparene vlhke okna

Jesenné a zimné obdobie je priaznivé pre vznik tohto nepríjemného javu. Ak nebudete konať rýchlo, môžete byť neskôr negatívne prekvapení, keď zistíte, že sa vo vašom dome tvorí pleseň. Zistite, ako bojovať proti vlhkosti vo vašej domácnosti.

Stáva sa to vtedy, keď – namiesto toho, aby sme bielizeň zavesili napríklad vonku na balkóne – ju necháme v interiéri. Okrem toho rastu vlhkosti napomáha aj zlé vykurovanie domu a nedostatočné vetranie. Už za veľmi krátky čas si môžete všimnúť, že sa na stenách a stropoch objavia hnedozelené bodky. Ak sa chcete vyhnúť takémuto osudu, uplatnite tieto domáce špecifiká.

Čo potrebujete vedieť o vlhkosti v domácnosti?

Ukazuje sa, že odporúčaná úroveň vlhkosti v interiéri by sa mala pohybovať medzi 30 a 60 % pri teplote v miestnosti 20 až 22 stupňov Celzia. Ak sa však táto úroveň prekročí, zvyšuje sa aj riziko vzniku plesní alebo húb. Treba si uvedomiť, že tie sú veľmi škodlivé pre naše zdravie a môžu spôsobiť vážne ochorenia. Miestnosti by ste mali pravidelne vetrať, t. j. odvlhčovať, a vykurovať, a to aj pri minimálnej teplote. Prvým príznakom, ktorý by vás mal znepokojiť, je charakteristický zatuchnutý zápach, ktorý sa bude vznášať v miestnosti.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Chcete mať doma silnejšiu Wi-fi? Dajte router preč od týchto zariadení

Časom bude čoraz intenzívnejší. Jeho maskovanie pomocou osviežovačov vzduchu prinesie veľmi slabé a dočasné výsledky.

Ako sa zbavíte vlhkosti vo vašej domácnosti?

Nie je potrebné míňať veľa peňazí na špecializované zariadenia alebo chemikálie. Stačí použiť to, čo máme po ruke. Na začiatok sa oplatí siahnuť po sóde bikarbóne alebo hrubej morskej soli, pretože vynikajúco fungujú nielen v kuchyni.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ak máte po 50-tke, jedzte na kilá. Spomaľuje starnutie a chráni pred chorobami

Medzi ich vlastnosti patrí predovšetkým rýchle a účinné pohlcovanie pachov. Všetko, čo potrebujete, je miska, do ktorej nasypete jeden z vybraných produktov a potom na ňu položíte gázu. Po niekoľkých hodinách zistíte, že sa domáci absorbent rozpustil. Potom stačí celý postup zopakovať a misku opäť ponechať.

Ako predchádzate vlhkosti vo vašej domácnosti?

Kúpte si rastliny, ktoré prirodzene regulujú vlhkosť, napr. prasličku, anglický brečtan alebo serpentíny.
Zmeňte svoje zvyky a radšej sa vzdajte dlhých kúpeľov a zvoľte rýchle sprchy. Bielizeň sušte v blízkosti radiátora alebo nad vaňou v kúpeľni.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *