• 17 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Nasypte toto do misky a vlhkosť u vás doma okamžite zmizne

Nasypte toto do misky a vlhkosť u vás doma okamžite zmizne

Jesenné a zimné obdobie je priaznivé pre vznik tohto nepríjemného javu. Ak nebudete konať rýchlo, môžete byť neskôr negatívne prekvapení, keď zistíte, že sa vo vašom dome tvorí pleseň. Zistite, ako bojovať proti vlhkosti vo vašej domácnosti.

Stáva sa to vtedy, keď – namiesto toho, aby sme bielizeň zavesili napríklad vonku na balkóne – ju necháme v interiéri. Okrem toho rastu vlhkosti napomáha aj zlé vykurovanie domu a nedostatočné vetranie. Už za veľmi krátky čas si môžete všimnúť, že sa na stenách a stropoch objavia hnedozelené bodky. Ak sa chcete vyhnúť takémuto osudu, uplatnite tieto domáce špecifiká.

Čo potrebujete vedieť o vlhkosti v domácnosti?

Ukazuje sa, že odporúčaná úroveň vlhkosti v interiéri by sa mala pohybovať medzi 30 a 60 % pri teplote v miestnosti 20 až 22 stupňov Celzia. Ak sa však táto úroveň prekročí, zvyšuje sa aj riziko vzniku plesní alebo húb. Treba si uvedomiť, že tie sú veľmi škodlivé pre naše zdravie a môžu spôsobiť vážne ochorenia. Miestnosti by ste mali pravidelne vetrať, t. j. odvlhčovať, a vykurovať, a to aj pri minimálnej teplote. Prvým príznakom, ktorý by vás mal znepokojiť, je charakteristický zatuchnutý zápach, ktorý sa bude vznášať v miestnosti.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ani neviete a možno máte doma veci za tisíce. Slováci držia doma porcelán

Časom bude čoraz intenzívnejší. Jeho maskovanie pomocou osviežovačov vzduchu prinesie veľmi slabé a dočasné výsledky.

Ako sa zbavíte vlhkosti vo vašej domácnosti?

Nie je potrebné míňať veľa peňazí na špecializované zariadenia alebo chemikálie. Stačí použiť to, čo máme po ruke. Na začiatok sa oplatí siahnuť po sóde bikarbóne alebo hrubej morskej soli, pretože vynikajúco fungujú nielen v kuchyni.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Majitelia áut si začali sami leštiť zažltnuté svetla. Takto ľahko ich majú ako nové

Medzi ich vlastnosti patrí predovšetkým rýchle a účinné pohlcovanie pachov. Všetko, čo potrebujete, je miska, do ktorej nasypete jeden z vybraných produktov a potom na ňu položíte gázu. Po niekoľkých hodinách zistíte, že sa domáci absorbent rozpustil. Potom stačí celý postup zopakovať a misku opäť ponechať.

Ako predchádzate vlhkosti vo vašej domácnosti?

Kúpte si rastliny, ktoré prirodzene regulujú vlhkosť, napr. prasličku, anglický brečtan alebo serpentíny.
Zmeňte svoje zvyky a radšej sa vzdajte dlhých kúpeľov a zvoľte rýchle sprchy. Bielizeň sušte v blízkosti radiátora alebo nad vaňou v kúpeľni.

Podobné články

Vlhkosť v dome vám okamžite zmizne. Stačí urobiť tieto opatrenia

Vlhkosť v dome vám okamžite zmizne.…

Vlhkosť v pivniciach môže spôsobiť množstvo…
2 eurá potrebujete na to, aby ste sa zbavili vlhkosti a potuchliny u vás doma

2 eurá potrebujete na to, aby…

Bojujete s vlhkosťou vo vašej domácnosti?…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *