Nasypte toto do záchodu a do rána bude ako nový

zachod cistenie

Udržiavanie čistoty toalety nie je jednoduchá úloha, ktorá často vedie k bielej horúčke. Používanie silných a korozívnych prostriedkov má často zlý účinok a škodí vášmu zdraviu. Preto vám odporúčame, ako čistiť toaletu jednoduchým spôsobom.

Kúpeľňa je miestnosť najviac náchylná na hromadenie baktérií a nečistôt. Stojí za zmienku, že vlhkosť v miestnosti môže spôsobiť vznik plesní, ktoré sa veľmi ťažko odstraňujú. Z tohto dôvodu sa ju oplatí pravidelne čistiť, ale bez použitia drahých a neúčinných čistiacich prostriedkov.

Aké jednoduché je čistenie záchodového sedadla?

Ukazuje sa, že na to nepotrebujete špeciálne chemikálie a stačí vám to, čo máte po ruke. Preto siahnite po pracom prášku, ktorý si poradí nielen so špinou na vašom oblečení, ale aj v toalete. Stačí, ak do misy nasypete 1 šálku prášku a potom počkáte niekoľko hodín.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pite tento nálev a detoxikujte si črevá a vyžeňte zápal z tela

Najlepšie je, ak to urobíte večer, pretože cez noc bude mať prípravok šancu účinne pôsobiť. Ráno, keď vodu opláchnete, zistíte, že misa je oveľa belšia ako predtým a tiež sa leskne. Stojí za zmienku, že prací prášok si poradí aj s vodným kameňom a usadeninami, ktoré bez väčších problémov rozpustí. Nakoniec môžete steny toalety utrieť WC kefou, vďaka ktorej zmiznú všetky nečistoty.

Ďalšie spôsoby rýchleho čistenia toalety

Ak vám záleží na ekologických riešeniach a nechcete používať chemikálie, oplatí sa použiť aspoň jedlú sódu a kyselinu citrónovú. Stačí zmiešať približne pol šálky jedlej sódy a ¼ šálky kyseliny citrónovej a potom to celé naliať do záchodovej misy.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pijete studenú vodu v horúčavách? Vôbec to nezchladí telo. Toto je dôvod

Celé to jemne premiešajte, kým sa nevytvorí pena, a nechajte pôsobiť pol hodiny, potom toaletu spláchnite a vyčistite kefou.

Prípadne vyskúšajte zmes octu a vody v pomere 1:1 a pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja podľa vlastného výberu, napr. levanduľového. Prípravok jednoducho nalejte do fľaše s rozprašovačom a potom dôkladne postriekajte celý povrch záchodového sedadla. Pri tejto metóde je kľúčové načasovanie, preto nechajte zmes chvíľu pôsobiť. Nakoniec prípravok opláchnite a toaleta bude žiariť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *