Udržiavanie čistoty toalety nie je jednoduchá úloha, ktorá často vedie k bielej horúčke. Používanie silných a korozívnych prostriedkov má často zlý účinok a škodí vášmu zdraviu. Preto vám odporúčame, ako čistiť toaletu jednoduchým spôsobom.
Kúpeľňa je miestnosť najviac náchylná na hromadenie baktérií a nečistôt. Stojí za zmienku, že vlhkosť v miestnosti môže spôsobiť vznik plesní, ktoré sa veľmi ťažko odstraňujú. Z tohto dôvodu sa ju oplatí pravidelne čistiť, ale bez použitia drahých a neúčinných čistiacich prostriedkov.
Aké jednoduché je čistenie záchodového sedadla?
Ukazuje sa, že na to nepotrebujete špeciálne chemikálie a stačí vám to, čo máte po ruke. Preto siahnite po pracom prášku, ktorý si poradí nielen so špinou na vašom oblečení, ale aj v toalete. Stačí, ak do misy nasypete 1 šálku prášku a potom počkáte niekoľko hodín.
Najlepšie je, ak to urobíte večer, pretože cez noc bude mať prípravok šancu účinne pôsobiť. Ráno, keď vodu opláchnete, zistíte, že misa je oveľa belšia ako predtým a tiež sa leskne. Stojí za zmienku, že prací prášok si poradí aj s vodným kameňom a usadeninami, ktoré bez väčších problémov rozpustí. Nakoniec môžete steny toalety utrieť WC kefou, vďaka ktorej zmiznú všetky nečistoty.
Ďalšie spôsoby rýchleho čistenia toalety
Ak vám záleží na ekologických riešeniach a nechcete používať chemikálie, oplatí sa použiť aspoň jedlú sódu a kyselinu citrónovú. Stačí zmiešať približne pol šálky jedlej sódy a ¼ šálky kyseliny citrónovej a potom to celé naliať do záchodovej misy.
Celé to jemne premiešajte, kým sa nevytvorí pena, a nechajte pôsobiť pol hodiny, potom toaletu spláchnite a vyčistite kefou.
Prípadne vyskúšajte zmes octu a vody v pomere 1:1 a pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja podľa vlastného výberu, napr. levanduľového. Prípravok jednoducho nalejte do fľaše s rozprašovačom a potom dôkladne postriekajte celý povrch záchodového sedadla. Pri tejto metóde je kľúčové načasovanie, preto nechajte zmes chvíľu pôsobiť. Nakoniec prípravok opláchnite a toaleta bude žiariť.