Nasypte toto z kuchyne do práčky a vaše oblečenie bude ako nové

pranie 1

Vaše oblečenie vybledlo a stratilo farbu? Tu je jednoduchý patent, ktorý im vráti ich bývalú slávu. Používali ho už naše babičky a potrebné ingrediencie už určite máte doma.

Každé oblečenie časom stráca svoju farbu. Za všetko môžu pracie prostriedky, ktoré sú založené na silných chemických látkach. Našťastie sa tento proces dá zvrátiť. Nepotrebujete na to drahé pracie prostriedky ani špeciálne pracie utierky. Potrebný výrobok už máte doma.

Tento patent používali už naše babičky. Stačí pridať jeden výrobok k bielizni, ktorú máte v kuchynskej skrinke. Nie, nie jedlú sódu. Vyskúšajte to a uvidíte, že vaše oblečenie získa späť svoju pôvodnú farbu.

Ako obnoviť farbu vášho oblečenia?

Časté pranie oblečenia prispieva k vyblednutiu farieb. Biele košele a tričká žltnú, čierne nohavice šednú a farebné tričká časom vyblednú. To však neznamená, že musíte svoj šatník hneď vymeniť. Môžete im vrátiť pôvodnú farbu pomocou metódy, ktorú používali už naše babičky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pijete kávu hneď po prebudení? Veľká chyba! Toto je ten správny čas na kávu

Cukor je jednou z potravín, ktorú má doma každý. Málokto to vie, ale keď sa pridá do bielizne, obnoví jej pôvodnú farbu. Stačí, ak do priehradky na prášok nasypete tri polievkové lyžice cukru a potom vložíte bielizeň ako zvyčajne. Týmto spôsobom získa späť svoju farbu.

Pri silnej zmene farby si môžete pripraviť cukrový plákací prostriedok. Ako to urobiť? Do misky nalejte vodu a rozpustite v nej 4-5 polievkových lyžíc cukru. Potom do nej namočte oblečenie a nechajte ho takto niekoľko hodín. Potom ich vložte do práčky a vyperte ako zvyčajne. Toto plákanie zvýrazní farbu a zabráni jej vyblednutiu. Môžete ho použiť na biele, čierne a farebné tkaniny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmiešajte tieto bežné veci. Prečistíte si črevá a brucho spľasne

Nalejte do priehradky na prášok. Čierne oblečenie získa späť svoju sýtu farbu

Žiadna tkanina nevybledne tak rýchlo ako tie, ktoré sú zafarbené na čierno. Našťastie môžete tento proces zastaviť a obnoviť pôvodnú farbu. Potrebujete len jednu zložku – čiernu mletú kávu alebo čierny čaj. Do hrnčeka nasypte tri vrchovaté polievkové lyžice kávy alebo čaju a zalejte ich vriacou vodou. Po jej vychladnutí vyhoďte mletú kávu a vzniknutý odvar nalejte do priehradky na prášok. Nastavte pranie ako zvyčajne. Po vypraní si všimnete, že vaše čierne oblečenie získalo svoju pôvodnú hĺbku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *