Natrite toto pred dom a mravce vás budú obchádzať

wood ant queens 3254 1920

Mravce – hoci sú malé – môžu napáchať veľa škody. Keď štandardné metódy zlyhajú, použite tento trik. Pozrite si účinný spôsob, ako sa vysporiadať s mravcami.

Ničia úrodu, požierajú plodiny a dokonca zakladajú kolónie vo vašom dome. Treba dodať, že keď sa raz nasťahujú, je ťažké sa ich zbaviť. Pri riešení ich problému sa neoplatí investovať do drahých chemikálií z obchodu, ktoré sú neúčinné a drahé. Kľúčom k úspechu sú domáce a osvedčené metódy, t. j. úplné odstránenie mravcov.

Čo priťahuje mravce?

Tieto živočíchy sa hrnú tam, kde je potrava a kde ju cítia. Kolonizujú sa tam, kde k nej majú ľahký prístup. Najčastejšie je to v kuchyni, kam sa dostanú cez otvorené dvere alebo okno. Hniezda si zakladajú pod povrchom podlahy, kam si vodia kamarátov a matku. Okrem toho teplo, ktoré si v dome alebo byte plánujú, podporuje rozvoj mraveniska. Môžu sa objaviť aj v záhrade: v záhonoch alebo kvetinových záhonoch. Žijú v priateľstve s mšicami, ktoré ohrozujú úrodu a výnosy. Lepkavé výlučky mšíc sú totiž pre mravce, ktoré sa o ne starajú, pochúťkou. Na jar vynášajú malé mšice z hniezda a umiestňujú ich na listy, čo v letnom období spôsobuje veľké problémy.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vysiela vám vaše telo tieto signály? Tu je 10 príznakov, že nepijete dostatok vody

Ošetrenie mravcov pomocou kriedy

Ide o veľmi jednoduchú metódu, ktorá prinesie úžasné e efektov. Stačí vziať bielu kriedu a nakresliť ňou hrubú čiaru pred vchod do domu. Znie to ako povera alebo zábavný vtip, ale nemá to s nimi nič spoločné. Tí, ktorí mali problém s mravcami a žiadne iné metódy nemali účinok, vyskúšali tento patent s myšlienkou, že ak je niečo hlúpe, ale funguje to, nie je to vôbec hlúpe. Ukázalo sa, že táto čiara sa pre mravce stáva nepriechodnou hranicou a účinne im bráni vo vstupe na naše územie. Tento šikovný a nevinne vyzerajúci spôsob ochráni vašu domácnosť pred inváziou mravcov. Čiary môžete nakresliť aj na parapety a odrežete tak škodcom zostávajúce cestičky. Za zmienku stojí, že tento trik si nevyžaduje použitie žieravých a silných chemických látok, ktoré sú nepriateľské a nezdravé. Namiesto toho, aby ste sa usmievali na obrazovku, bežte nakresliť čiary pred vchod 😉

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Niekedy to ľudia jedli stále, dnes vôbec. Ovocie, ktoré čistí črevá a pomáha chudnúť

Čo ešte odradí mravce?

Prírodným odpudzovačom mravcov je vôňa, pretože ich dráždia mnohé arómy. Stačí použiť éterické oleje, ktoré voňajú:

  • tymián;
  • mäta;
  • klinček;
  • levanduľa.

Môžete tiež použiť ocot, korenie, škoricu alebo prášok do pečiva z vašej domácej skrine. Všetky tieto špecifiká sú lacné a zbavia vás mravcov v okamihu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *