Nohavičky sú najhorším oblečením na spanie! Lekári sa odvážne vyjadrujú k tejto téme

bed 945881 1920 1

Napriek tomu, že sa to zdá, otázka „Mali by ste spať v nohavičkách?“ nie je taká triviálna, ako by sa mohlo zdať. To, aké oblečenie si vyberieme na noc, môže mať obrovský vplyv na naše zdravie. Lekári o tom nepochybujú.

Téma výberu nočného oblečenia sa môže zdať nedôležitá, ale nie je. Lekári, najmä gynekológovia, sú znepokojení trendom, keď čoraz viac ľudí nosí do postele tesnú spodnú bielizeň. Vysvetľujeme, či by mal človek spať v spodnom prádle a aké dôsledky môže mať toto rozhodnutie.

Mali by ste spať v nohavičkách?

Hoci na túto tému neexistujú žiadne vedecké štúdie, lekári sa zhodujú, že by ste nemali spať v spodných nohaviciach. Pritom si ich ako nočnú bielizeň bežne volia muži aj ženy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Našli ste toto na zemiakoch? Dajte si veľký pozor a nejedzte ich

Mnohé ženy sa obávajú výskytu vaginálneho hlienu, preto v noci navyše nosia hygienické vložky. Podľa gynekológov je to to najhoršie, čo sa dá urobiť. Problém sa tým len zhoršuje. Oveľa lepšie je nočné „vetranie“ intímnej oblasti. Aj u mužov môžu tesné nohavičky nepriaznivo ovplyvniť fungovanie organizmu, najmä plodnosť.

Prečo je lepšie nespávať v nohavičkách?

Gynekológovia zdôrazňujú, že ženské pohlavné orgány dráždi bielizeň s pracím prostriedkom, čipky, kozmetika na intímnu hygienu a depilácia. Stojí za to nechať ich aspoň v noci odpočívať od všetkých týchto podnetov. Okrem toho, ako sme už spomínali, spanie v nohavičkách môže spôsobiť zvýšenú sekréciu hlienu. To môže mať za následok dokonca intímnu infekciu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čo je potrebné urobiť pred výsadbou cibule a cesnaku už teraz?

Keď intímnej oblasti zabezpečíte voľný prietok vzduchu, produkcia hlienu sa zníži a kvasinky a baktérie sa nebudú množiť tak rýchlo ako pri spaní v nohavičkách. Spanie v tesných nohavičkách môže byť škodlivé aj pre mužov. Priliehavý materiál zvyšuje teplotu ich genitálií, a to nepriaznivo ovplyvňuje tvorbu spermií. V záujme vlastného zdravia je preto lepšie nespávať v nohavičkách.

Čo si obliecť na spánok namiesto nohavičiek?

Lekári nevidia žiadne kontraindikácie pre spanie nahých. Ak sa vám to nepáči, oblečte si bavlnenú nočnú košeľu alebo voľné pyžamo zo vzdušného materiálu. Mužom sa odporúčajú voľné pyžamové šortky alebo boxerky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *