Nemusíte mať umývačku riadu, ale tablety si kúpte. S týmto vám doma pomôžu

tablety 1

Tablety do umývačky riadu obsahujú účinné čistiace a odmasťovacie prostriedky, ktoré sú veľmi účinné pri odstraňovaní nečistôt a špiny z rôznych povrchov. Preto môžu byť užitočné, aj keď nevlastníte umývačku riadu.

Univerzálny čistiaci prostriedok

Po prvé, tablety do umývačky riadu môžeme použiť ako univerzálny čistiaci prostriedok. Ak máme v kuchyni nečistoty, ktoré sa ťažko odstraňujú, môžeme použiť tabletu do umývačky riadu, ktorá nám ich pomôže vyčistiť. Je užitočná na odstraňovanie nečistôt na sporáku alebo v dreze. Tabletu môžeme rozdrviť a potom ju použiť ako kvalitný čistiaci prostriedok v prášku.

Dokonale čistá bielizeň

Druhý spôsob použitia tabliet do umývačky riadu je na spôsob prášku v zásobníku práčky. Ak chceme mať bielizeň dokonale čistú a voňavú, môžeme namiesto pracieho prášku použiť tabletu do umývačky. Ak nemáte po ruke prací prášok, môžete ho vyskúšať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pre zdravé telo je dôležitý pitný režim. Viete, koľko máte vypiť denne vody a akej?

Čistiaci prostriedok na toaletu

Tablety do umývačky riadu môžeme použiť aj ako čistiaci prostriedok na toaletu. Ak chceme mať toaletu dokonale čistú a bez zápachu, môžeme použiť tabletu do umývačky riadu ako čistič toalety. Stačí ju vložiť do misy a nechať pôsobiť. Potom na vyčistenie misy použite WC kefu.

Čistenie odpadkového koša

Tablety do umývačky riadu nielenže odstraňujú nečistoty, ale dokážu absorbovať aj zápach. Túto vlastnosť môžete využiť na čistenie odpadkového koša, ktorý môže nepríjemne zapáchať. Na odstránenie zápachu je potrebné kôš dôkladne vyčistiť a neutralizovať pachy. Tabletu jednoducho vhodte do koša plného teplej vody a nechajte ju rozpustiť. Potom nechajte tabletu pôsobiť približne hodinu. Nakoniec kôš vypláchnite horúcou vodou. Tento postup by mal pomôcť odstrániť nečistoty aj zápachy z koša.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zamrazte zakysanú smotanu. Je to trik skúsenej kuchárky

Škvrny od kávy

Môže sa vám stať, že na okraji kanvice na kávu alebo čaj zostane kruh nečistôt. Tento druh nečistôt niekedy nie je ľahké odstrániť bežnými čistiacimi prostriedkami. Ak sa stretnete s týmto problémom, môžete skúsiť použiť tabletu do umývačky riadu. Naplňte šálku vodou tak, aby bolo znečistené miesto ponorené vo vode a pridajte kúsok tablety. Nechajte ju pôsobiť približne hodinu a potom by sa mala špina ľahko opláchnuť horúcou vodou. Tento postup môžete vyskúšať aj na vázy alebo karafy na víno.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *