Slováci si začínajú obaľovať kľučku alobalom. Ten dôvod je dôležitý

hlinikova folia

V každej domácnosti nájdeme alobal. Tento materiál je takým dôležitým pomocníkom každej gazdinky, že ho jednoducho nemožno ignorovať. Málokto však pozná celú škálu jeho možného využitia. Samozrejme, vieme, že je vhodný na skladovanie potravín, iní oceňujú jeho pracie vlastnosti atď. Fóliu však môžeme využiť aj úplne iným, veľmi netradičným spôsobom.

To ste ešte nevideli

Nestáva sa často, aby sa nejaký nápad objavil na internete a potom sa ujal doslova po celom svete. Ale jeden takýto nápad už dorazil aj na Slovensko. Aj tu si ľudia začínajú baliť kľučky dverí do alobalu. Niet divu, keď sa dozvedia, aké výhody to prináša.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak si dáte každý večer len jedno pivo, v tele sa spustí zaujímavý proces

Bohužiaľ, s rastúcou hospodárskou krízou pribúdajú aj krádeže. Mnohí sa preto pýtajú, ako môžu jednoducho a lacno zabrániť tomu, aby ich vykradli. Samozrejme, ideálne je zaobstarať si kvalitnejší zámok, nainštalovať alarm a pripojiť sa na bezpečnostnú centrálu. Ale ak ste to už niekedy urobili, možno budete súhlasiť, že takéto metódy skôr znepríjemnia život samotným obyvateľom domu a nezvaní hostia sú už dobre pripravení.

Čo však funguje prekvapivo dobre, je práve kľučka na dverách zabalená v alobale. Ak to urobíte, budete mať dobrý prehľad o tom, či sa kľučky niekto dotkol, pretože v takom prípade sa fólia nenávratne zdeformuje. Bude vám teda jasné, že sa tu niekto o niečo pokúsil.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Táto chyba pri varení robí párky škodlivými. Slováci to stále robia

Môže vás to upozorniť a vystrašiť

Ďalšou výhodou alobalu je, že v okamihu, keď sa jej niekto začne dotýkať, vydá charakteristický zvuk, ktorý vás môže upozorniť a zároveň vystrašiť nepozvaných hostí. Koniec koncov, už samotný fakt, že na kľučke je prítomný obal, môže spoľahlivo odradiť zlodejov. Tí totiž budú vedieť, že sa na nich táto domácnosť pripravila a radšej nebudú riskovať.

Alobal má teda v domácnosti ďalšie skvelé využitie, ktoré by ste rozhodne nemali ignorovať, práve naopak. Prečo nevstúpiť do nového roka práve s týmto vylepšením?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *