Žena prezradila, prečo si dáva do rohu miestnosti soľ. Má to takéto účinky

sol

Pani Františka má vo zvyku postaviť do rohu miestnosti nádobu so soľou a vysvetľuje, že soľ má schopnosť absorbovať škodlivé vibrácie a navodiť pocit pokoja a uvoľnenia. Verí, že takýto „čistič priestoru“ môže prispieť k lepšej atmosfére v miestnosti a pomôcť udržať čistý vzduch.

Soľ má liečivé vlastnosti

Soľ sa často používa na dezinfekciu a dezodorizáciu priestorov a môže sa použiť aj na čistenie a liečbu rôznych rán. Mnohí veria, že má liečivé vlastnosti a môže mať pozitívny vplyv na ľudské zdravie.

Navodzuje pokoj a pohodu

Pani Francis sa preto rozhodla vyskúšať, či nádoba so soľou v jej izbe skutočne dokáže navodiť pocit pokoja a mieru. Možno by nádoba so soľou mohla byť dobrou voľbou pre vašu izbu a celkové pohodlie vášho domova.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Palacinky sa vám už nikdy nepripália. Trik je v tajnej ingrediencii

Poháre s vodou, soľou a octom

Pohár s vodou, octom a soľou je jedným zo spôsobov, ako odstrániť negatívne energie z miestnosti alebo očistiť byt či dom od aury predchádzajúcich majiteľov. Na tento účel stačí umiestniť nádobu do rohov miestnosti a nechať ju pôsobiť.

Soľ a vlhkosť

Soľ môže byť skvelým pomocníkom pri odstraňovaní vlhkosti z domu. Dokáže totiž absorbovať prebytočnú vlhkosť, čím pomáha znižovať riziko vzniku plesní a iných problémov súvisiacich s vlhkosťou. Ak sa v niektorom rohu vášho domu nachádza veľké množstvo vlhkosti, môžete ako prvé opatrenie proti tomuto problému použiť soľnú dosku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neuveriteľné, s čím všetkým vám pomôže aloe vera. Pestujte si ju doma

Samozrejme, je však dôležité mať na pamäti, že soľ môže byť účinná len vtedy, ak je problém s vlhkosťou menší. Ak sú v dome väčšie problémy, je lepšie obrátiť sa na odborníka, ktorý vám pomôže s riešením.

Soľ bojuje proti škvrnám

Okrem toho, že soľ dokáže absorbovať vlhkosť, môže byť veľmi účinná aj pri odstraňovaní škvŕn z oblečenia. Ak sa na vašom oblečení objaví škvrna od červeného vína alebo ovocia, môžete škvrnu rýchlo zakryť soľou. Tá dokáže absorbovať veľkú časť nečistôt a pomôže vám škvrnu z oblečenia odstrániť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *