Na tomto mieste v chladničke sa mlieko kazí veľmi rýchlo. Dávajte ho sem

mlieko

Čerstvé mlieko chutí vynikajúco. Aby ste si ho mohli vychutnávať čo najdlhšie, je potrebné mlieko správne skladovať. Mnohí z nás ho ukladajú do chladničky na to najmenej vhodné miesto. Mlieko sa potom rýchlo kazí a my ho zbytočne vylievame do kanalizácie.

Mlieko sa skladuje v chladničke

Otvorené mlieko by sa samozrejme malo skladovať v chladničke, bez ohľadu na to, či ide o čerstvé alebo trvanlivé mlieko. Mnohých možno prekvapí, že mlieko sa musí skladovať na určitých miestach v chladničke, inak sa rýchlo pokazí. V rôznych častiach chladničky sú rôzne teploty, preto sú jednotlivé priehradky a zásuvky označené štítkami s konkrétnymi potravinami, ktoré by sa mali na týchto miestach skladovať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Výrobcovia potravín vedia ako na Slovákov, aby zarobili ešte viac. Na toto si dajte pozor

Kde sa nesmie skladovať mlieko

Čerstvé mlieko, ktoré ste kúpili relatívne nedávno, sa začalo kaziť už po niekoľkých dňoch. Trvanlivé mlieko sa stalo nepríjemne horkým. Pýtate sa, kde je chyba? Chyba je v skladovaní mlieka v chladničke. S najväčšou pravdepodobnosťou ste ho uložili na miesto, ktoré nie je vhodné na skladovanie mlieka.

Mlieko by sa malo skladovať tam, kde je teplota v chladničke nízka. Preto sú najmenej vhodnou možnosťou dvere chladničky. Tie sú najteplejším miestom a sú tiež vystavené teplotným výkyvom v dôsledku častého otvárania chladničky.

Kde skladovať otvorené mlieko

Mlieko a mliečne výrobky by sa mali skladovať v zadnej časti chladničky. Vhodná je stredná polica alebo polica úplne dole. Trvanlivé ochutené nápoje, kečupy, dipy, omáčky a rôzne dochucovadlá patria na dvere chladničky. Tie nie sú také náchylné na teplotné výkyvy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Piť vodu ráno na lačno má úžasné účinky. Musíte však vedieť toto pravidlo

Aby mliečne výrobky na policiach zostali čo najčerstvejšie, je dôležité dodržiavať niekoľko pravidiel. Chladničku udržiavajte v čistote a pravidelne ju odmrazujte. Potom bude mať stabilný chladiaci výkon. Zároveň obmedzte čas otvorených dverí na absolútne minimum a vždy si vopred premyslite, po akých pochutinách siahnete. Udržujte chladničku upratanú a usporiadajte si potraviny. Vyhnete sa tak zdĺhavému prehľadávaniu a ušetríte chladničke starosti s dodatočným chladením.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *