Neobvyklý spôsob pestovania paradajok. Budú rásť ako divé

paradajky

Vlastnoručne vypestované paradajky sú veľkou radosťou. Máme istotu, že úroda je ekologická. Takáto zelenina má zvyčajne aj lepšiu chuť. Čo však môžeme robiť, ak nemáme v záhrade dostatok miesta na obrovskú plantáž paradajok?

Paradajky nemusíme pestovať priamo v zemi alebo v skleníku. Dobre sa na to hodí záhradnícky rám. Ak však máte tento rok obmedzený rozpočet, prinášame vám niekoľko tipov, ako pestovať paradajky s nízkymi nákladmi.

Paradajky z vlastnej záhrady takmer za nič

V skutočnosti existuje pomerne veľa spôsobov, ako pestovať paradajky. Pestovanie vo vlastnej záhrade však niekedy môže byť spojené so značnými nákladmi. Nemusí to tak byť. Zeleninu si môžeme vypestovať naozaj lacno, a to z vecí, ktoré zvyčajne končia v koši.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Skúsený záhradkár prezradil trik. Stačí toto a pleseň nemá šancu na paradajky

Na začiatok sa musíme postarať o sadenice. Namiesto kupovania špeciálnych kvetináčov môžeme použiť kelímky od jogurtu. Náš spôsob pestovania paradajok je lacný a má veľa výsledkov.

Pre paradajky je veľmi dôležitá stála vlhkosť, ale tieto rastliny zle znášajú premokrenie. Môžeme tomu zabrániť naozaj jednoduchou, ale účinnou metódou. Na to sa hodia plastové fľaše.

Neobvyklý spôsob pestovania paradajok

Ak chceme mať záhradu plnú paradajok, nemusíme si kupovať záhradnícke inšpektoráty. Je jednoduché zasadiť zeleninu do starých plastových sudov alebo kvetináčov. Potrebujete len podpery, ktoré pomôžu paradajkám vyliezť nahor.

Do sudov urobte zo spodnej strany otvory. Potom ich naplňte zeminou a do každej vložte dve podpery. Dobre sa na to hodia najbežnejšie tyče. Keď sadenice vyrastú, presadíme ich do našich provizórnych kvetináčov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Takýmto hnojivom zalejte muškáty a úplne ožijú

Ďalším krokom je použitie prázdnych plastových fliaš. Odskrutkujte ich a odrežte dno. Vložíme ich do pôdy hore dnom. Takto budú mať paradajky neustále vlhkú pôdu. Ako presne to dosiahnete?

Paradajky budú rásť ako bláznivé

Fľaše naplníme vodou, ktorá bude postupne zvlhčovať pôdu. Vďaka tejto metóde bude mať zelenina správne vlhkú pôdu. Do fliaš môžeme naliať viac ako len vodu.

Fľaše môžeme naplniť vodou zmiešanou s hnojivom. To zabezpečí, že paradajky budú krásne rásť. Tiež vás zaujíma, aké druhy rastlín vysadiť? Možno by ste tento rok mali premýšľať o paradajkách byvolieho srdca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *