Neuveríte čím z kuchyni dokážete opraviť ovládač od TV

pexels karolina grabowska 5202957

Poznáte ho? Vždy, keď ho najviac potrebujeme, vybijú sa v ňom batérie. Niekoľkokrát sa mi stalo, že mi počas rodinnej návštevy odmietol poslúžiť diaľkový ovládač od televízora. Nie je to najlepší čas na hľadanie batérií. Našťastie mám na to spôsob.

Ako ad hoc opravíte diaľkový ovládač televízora?

Od prvého prípadu, keď mi diaľkový ovládač televízora prestal fungovať, keď som to najmenej čakal, sa snažím pravidelne meniť batérie v ňom. Bohužiaľ, niekedy sa stane, že napriek najlepším úmyslom na to zabudnem.

V krízových chvíľach opravujem diaľkový ovládač televízora podomácky vyrobenými metódami, ktoré mi umožňujú používať ho ešte nejaký čas. Raz som tento patent ukázal svojej rodine. Boli z toho v šoku a ja som bol oslavovaný ako rodinný kutil.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Koľko šálok kávy môžete vypiť za jeden deň? Vypiť ich viac môže spôsobiť toto

Asi sa pýtate, čo je to za zázračný patent. Diaľkové ovládanie televízora opravujem pomocou hliníkovej fólie a dnes vám vysvetlím, ako to robím.

Ako môžem dočasne opraviť diaľkové ovládanie televízora pomocou hliníkovej fólie?

Nie vždy máme po ruke batériu, ktorá by sa dokonale hodila na vybitý diaľkový ovládač. Zvyčajne je diaľkové ovládanie televízora napájané batériami typu AA, prípadne AAA. Ak však nemáme po ruke správnu batériu, je potrebné trochu sa pohrať.

Na opravu diaľkového ovládania televízora pomocou hliníkovej fólie potrebujeme naozaj len veľmi málo manuálnej zručnosti. Stačí, ak hliníkovú fóliu zložíte do malého štvorca tak, aby sa zmestila do priestoru medzi batériami. Potom ju vložte do priestoru pre batérie na strane s pružinou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmiešajte tieto tri zložky a pite pred raňajkami. Boky a brucho začnú miznúť

Kocka by sa mala dotýkať aj batérie, ktorú vložíte do diaľkového ovládača televízora. Bude fungovať ako vodivý mostík. Jednoduché, však? Vyskúšajte si túto patlaninu doma a uvidíte, ako sa bude tváriť vaša rodina a priatelia.

Hliníková fólia dokáže opraviť viac ako len diaľkové ovládanie televízora

Hliníková fólia má množstvo ďalších neobvyklých využití. Okrem opravy diaľkového ovládača televízora dokáže pôsobiť aj proti elektrizovaniu oblečenia v práčke, pomôže vám vyčistiť pripálený riad alebo pomôže zabrániť poškriabaniu podlahy v obývačke, ak ju len položíte pod kreslá.

Milí čitatelia, mňa osobne potešili viacúčelové vlastnosti hliníkovej fólie. Na aké ďalšie spôsoby ho používate vy? Poznali ste patent na nefunkčný diaľkový ovládač televízora? Určite sa podeľte o svoje skúsenosti v komentároch.

One Reply to “Neuveríte čím z kuchyni dokážete opraviť ovládač od TV”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *