Slovenská polícia získala super-moderné zbrane na šoférov. Toto s nimi dokážu

policia bitka romovia

Policajné zložky budú mať čoskoro k dispozícii nové a výkonné prostriedky na boj proti alkoholu za volantom.

V rámci postupnej obnovy technológií získajú 800 nových analyzátorov dychu najmodernejšieho typu. Tieto nové zariadenia majú významný potenciál prispieť k zvýšeniu bezpečnosti na cestách a zintenzívniť úsilie proti jazde pod vplyvom alkoholu.

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky sa rozhodlo investovať do tejto nové technológie s cieľom zdokonaliť a modernizovať metódy kontroly vodičov. Celková hodnota investície, ktorá zahŕňa nákup 800 analyzátorov dychu typu Dräger 7510 spolu s príslušenstvom, dosahuje sumu 1,3 milióna eur.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedna z najzdravších druhov zeleniny na svete. Slováci sa jej vyhýbajú

Každá sada týchto moderných analyzátorov zahŕňa nielen samotný prístroj, ale aj prenosnú tlačiareň a praktický transportný kufrík. Cena jednej takto kompletnej sady je stanovená na 1660 eur.

Verejná súťaž na dodávku týchto nových zariadení bola vyhraná spoločnosťou Dräger Slovensko s.r.o., ktorá bude okrem samotných prístrojov poskytovať aj ďalšie služby vrátane dodávky náustkov a termopapiera pre tlač. Okrem toho zabezpečí pravidelnú polročnú údržbu a servisnú podporu po dobu 5 rokov.

Financovanie tohto investičného projektu pochádza zo zdrojov získaných zo zákonnej povinnosti poisťovní platiť osempercentný odvod z povinného zmluvného poistenia za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Šéfkuchár prezradil, čo treba urobiť s rezňami pred vyprážaním, aby boli dokonalé

Podľa slov hovorcu ministerstva vnútra táto investícia nespočíva iba v nákupe nových prístrojov, ale predstavuje krok k znižovaniu počtu dopravných nehôd, obetí a materiálnych škôd.

Nové analyzátory dychu budú prínosom pre policajných zložiek v ich úsilí zabezpečiť bezpečnosť na cestách a zamedziť rizikovým situáciám spôsobeným alkoholom za volantom. Tento krok smeruje k efektívnejšiemu a bezpečnejšiemu cestnej premávke, čo má pozitívny dosah na celú spoločnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *