• 5 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Slovenská polícia získala super-moderné zbrane na šoférov. Toto s nimi dokážu

Slovenská polícia získala super-moderné zbrane na šoférov. Toto s nimi dokážu

Policajné zložky budú mať čoskoro k dispozícii nové a výkonné prostriedky na boj proti alkoholu za volantom.

V rámci postupnej obnovy technológií získajú 800 nových analyzátorov dychu najmodernejšieho typu. Tieto nové zariadenia majú významný potenciál prispieť k zvýšeniu bezpečnosti na cestách a zintenzívniť úsilie proti jazde pod vplyvom alkoholu.

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky sa rozhodlo investovať do tejto nové technológie s cieľom zdokonaliť a modernizovať metódy kontroly vodičov. Celková hodnota investície, ktorá zahŕňa nákup 800 analyzátorov dychu typu Dräger 7510 spolu s príslušenstvom, dosahuje sumu 1,3 milióna eur.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Češka vytvorila prostriedok, ktorým raz umyjete okná a budú lesklé celý rok

Každá sada týchto moderných analyzátorov zahŕňa nielen samotný prístroj, ale aj prenosnú tlačiareň a praktický transportný kufrík. Cena jednej takto kompletnej sady je stanovená na 1660 eur.

Verejná súťaž na dodávku týchto nových zariadení bola vyhraná spoločnosťou Dräger Slovensko s.r.o., ktorá bude okrem samotných prístrojov poskytovať aj ďalšie služby vrátane dodávky náustkov a termopapiera pre tlač. Okrem toho zabezpečí pravidelnú polročnú údržbu a servisnú podporu po dobu 5 rokov.

Financovanie tohto investičného projektu pochádza zo zdrojov získaných zo zákonnej povinnosti poisťovní platiť osempercentný odvod z povinného zmluvného poistenia za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto predávali Slovákom v známych reťazcoch. Špina, hmyz aj salmonela v mäse

Podľa slov hovorcu ministerstva vnútra táto investícia nespočíva iba v nákupe nových prístrojov, ale predstavuje krok k znižovaniu počtu dopravných nehôd, obetí a materiálnych škôd.

Nové analyzátory dychu budú prínosom pre policajných zložiek v ich úsilí zabezpečiť bezpečnosť na cestách a zamedziť rizikovým situáciám spôsobeným alkoholom za volantom. Tento krok smeruje k efektívnejšiemu a bezpečnejšiemu cestnej premávke, čo má pozitívny dosah na celú spoločnosť.

Podobné články

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *