Zubnú kefku nestáči opláchnuť. Baktérie na nej ostanú, ak neurobíte túto vec

zubna pasta sperky

Starostlivosť o zubnú kefku nie je zložitá, ale málokto si uvedomuje, že nestačí len opláchnuť štetiny pod tečúcou vodou. Ak chcete, aby bolo čistenie zubov naozaj bezpečné, začnite robiť jednu vec. Ako dezinfikujete svoju zubnú kefku? Je to naozaj jednoduché.

Ak chcete, aby bola vaša zubná kefka čistá, pravidelne ju dezinfikujte. Len opláchnutie štetín pod tečúcou vodou nestačí a musíte urobiť ešte jednu vec navyše. Ako sa môžete rýchlo a jednoducho zbaviť baktérií a baktérií zo zubnej kefky pomocou domáceho prostriedku? Použite šikovný trik a problém budete mať vyriešený v okamihu.

Ako mám uskladniť svoju zubnú kefku? Na umiestnení záleží

Bez ohľadu na to, aký typ zubnej kefky používate, jej skladovanie má veľký význam. Zvyčajne ich ukladáme do pohára alebo ich staviame na špeciálne stojany. Sú to dobré metódy, ale musíme zabezpečiť správne podmienky, aby boli bezpečné a účinné. V prvom rade musíme dbať na to, aby sa štetiny zubných kefiek v domácnosti nedostali do kontaktu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Máte to doma a stačí to zmiešať. Prach sa vám prestane usadzovať

Je to častý problém, keď ich všetci držia v rovnakom pohári. Takisto sa oplatí nájsť vhodné miesto pre zubné kefky. Je lepšie, aby nestáli na pulte alebo umývadle, pretože to je priestor plný baktérií a zárodkov. Dobrým spôsobom je presunúť zubné kefky do uzamykateľnej skrinky alebo zásuvky.

Ako čistiť zubnú kefku? Nezabudnite na jednu vec

Teraz, keď už viete, ako správne skladovať zubné kefky, je dobré vedieť, ako sa o ne starať. Začnime tým, že zubné kefky by sa mali meniť približne po dvoch mesiacoch a počas tohto obdobia by sa mali navyše pravidelne dezinfikovať. Samotné dôkladné opláchnutie štetín pod tečúcou vodou nestačí. To by sa malo robiť po každom čistení zubov, ale okrem toho by sa mali dezinfikovať aj štetiny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Starý záhradkár povedal trik, ako sa zbaviť ľahko krtkov v záhrade

To by sa malo robiť aspoň raz týždenne. Ako môžem dezinfikovať zubnú kefku doma? Jednoducho nalejte vriacu vodu do čistého pohára a ponorte do nej zubnú kefku na niekoľko minút. Vrelú vodu je dobré použiť aj na pohár, v ktorom ich skladujete. Nezabudnite tiež, že novú zubnú kefku treba pred prvým použitím dôkladne vyčistiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *