Nevyhadzujte bublinkovú fóliu. Pred zimou sa vám bude veľmi hodiť

bublinkova folia

Zvyčajne sa používa na zabezpečenie balíkov. Po vybratí z kartónu väčšina z nás bublinkovú fóliu vyhodí. To je vážna chyba! Môžete jej dať druhý život a využiť ju užitočným spôsobom. Navrhujeme, ako bublinkovú fóliu využiť v domácnosti a na záhrade.

Bublinková fólia, ak neskončí v koši hneď po rozbalení balíka, sa v najlepšom prípade dáva deťom ako „hračka“ alebo sa používa na odbúranie stresu. Veď dierovanie bublín je činnosť, ktorá jednoduchým spôsobom pomáha znižovať napätie. Nie je to však jediný spôsob využitia materiálu, ktorý sa nachádza v balíku. Bublinková fólia má ešte aspoň niekoľko málo známych spôsobov použitia. Oplatí sa po nej siahnuť počas domácich prác a práce v záhrade.

Ako používate bublinkovú fóliu v domácnosti?

Bublinková fólia je vyrobená z tenkého plastu. Je mäkká a príjemná na dotyk. Túto skutočnosť môžete využiť a použiť ju na čistenie chúlostivých povrchov. Bude ideálna na umývanie riadu, ktorý je náchylný na poškodenie, napríklad teflónovej panvice. Fólia veľmi dobre zachytáva mastnotu, takže ľahko nahradí špongiu alebo dokonca drôtenú kefu, ktorá by jemný povrch poškriabala.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Kľúčová vec, čo robiť, aby ste mali krásne hustý zelený trávnik, o ktorej vie málokto

Vďaka nej bude panvica vždy dokonale čistá a neobjavia sa na nej žiadne škrabance. Materiál vybratý z balíka bude rovnako vhodný na umývanie a leštenie podlahových panelov. Nalejte na ne trochu čistiaceho prostriedku a potom ich pretrite bublinkovou fóliou. Podlaha sa bude lesknúť ako nikdy predtým. Vyhnete sa aj vzniku škaredých škrabancov.

Ako použiť bublinkovú fóliu v záhrade?

Už viete, ako používať bublinkovú fóliu v domácnosti. Teraz je čas vysvetliť, ako bude užitočná v záhrade. Aj tu máte na výber minimálne 2 možnosti. Fólia môže poskytnúť ochranu pred škodcami, ako sú napríklad húsenice. Tieto malé cicavce poškodzujú korene rastlín a ohryzujú aj kôru ovocných stromov a zeleninových hľúz. Bublinkovú fóliu jednoducho umiestnite cez plot alebo ju rozprestrite okolo rastlín náchylných na napadnutie, aby ste hlodavce odohnali. Bublinkovú fóliu môžete použiť aj na ochranu rastlín na zimu. Vďaka vzduchovým bublinkám im vytvorí výbornú izoláciu proti chladu. Radí služba WP Woman:

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Namiesto vyhadzovania by ju muži mali jesť po kilogramoch. Kôra melóna je zázrak

Koncom jesene alebo začiatkom jari ňou zabaľte rastliny, ako sú ruže, hortenzie, azalky, levandule, magnólie, vresy, cibuľovité rastliny alebo ihličnany.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *