Zapáľte uhlie v pomaranči a vyriešite otravný problém, ktorý má každý v tomto období

muchy osy

Teploty sa pomaly vytrácajú, ale ostávajú – otravný hmyz. Mnohých privádzajú do bielej horúčky a aj na jeseň dokážu bolestivo poštípať. Preto každý hľadá spôsoby, ako odpudzovať komáre a osy.

Sú nepríjemné počas celého leta a objavujú sa nepozvané v našich domoch a záhradách. Sú nepríjemné pri letných stretnutiach pod holým nebom alebo aj vtedy, keď relaxujeme pri vode. Ich prítomnosť zvyčajne zanecháva na našom tele svrbivé pľuzgiere, ktoré si škrabeme. Ako sa ukazuje, hmyzu sa dá vyhnúť jednoduchým, ale príjemným spôsobom.

Ako odpudzovať komáre a osy?

Stačí vám na to jeden pomaranč, presnejšie jeho šupka. Stačí siahnuť po lyžičke a potom vydolovať jeho dužinu. Vrchnú časť plodu nechajte odrezanú, pretože ju budete potrebovať ako viečko. Na jeho povrchu urobte nožom niekoľko otvorov, ktoré pomôžu čistiacemu prostriedku vetrať. Teraz siahnite po mletej káve a nasypte do vnútra šupky asi 3 čajové lyžičky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte test rukou, či vám tesnia okná. Môže vám to ušetriť stovky eur

Nakoniec vezmite hrudku dreveného uhlia alebo grilovacieho uhlia. Oplatí sa chytiť kúsok do klieští, pretože ho treba zapáliť. Preto siahnite po zapaľovači a rozohrejte drevené uhlie, aby tlejúce. Keď sa objaví dym, potom vložte hrudku do pomaranča a prikryte ju napichnutou šupkou – pokrievkou.

Pri zahrievaní sa začnú uvoľňovať charakteristické vône kávy, pomaranča a uhlia, ktoré sú pre hmyz dráždivé. Príprava takéhoto repelentu vám zaberie len niekoľko okamihov a vydrží dlho. Môže sa používať v interiéri aj exteriéri, pretože nepredstavuje nebezpečenstvo požiaru.

Ako odohnať hmyz?

Nepríjemný zápach pre ne je najlepší spôsob, ako ich z nášho priestoru vyhnať. Preto ak ste lenivý človek, oplatí sa vysadiť vhodné rastliny do kvetináčov a umiestniť ich na parapety. Okrem iného sa veľmi dobre osvedčia bylinky, ako je mäta, rozmarín alebo bazalka. Stojí za zmienku, že rovnakú úlohu splní napríklad aj žinčica alebo angelika, ktorá má veľmi silnú arómu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  23 ročný muž v Šali dobodal svoju matku, otca aj brata. Umreli dvaja ľudia

Skvelým prostriedkom priamo z kuchynskej linky je ocot, ktorý nie je určený len na varenie alebo čistenie. Ak ho zmiešate s vodou v pomere 1:1 a následne nastriekate na parapety, okenné rámy a zárubne, bude to skutočná nepriepustná bariéra. Použiť môžete aj éterické oleje, ktoré nielenže zabijú komáre a osy, ale zároveň vnesú do domácnosti príjemnú vôňu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *