Nikdy takto nečistite televízor. Poškodíte si obrazovku

televizor cistenie

Viete, ako vyčistiť televízor? Pravdepodobne to robíte mnohými spôsobmi. Veď aké ťažké môže byť vyčistiť obrazovku? Stačí ju utrieť handričkou a je hotovo. Ale je to naozaj tak?

Ak chcete, aby vám televízor dlho vydržal, musíte sa oň starať. Len vysoké rozlíšenie obrazovky nestačí. Kvalitu obrazu najčastejšie ovplyvňujú také veci, ako je špinavá obrazovka. Ako teda televízor správne vyčistiť?

Ako čistíte svoj televízor?

Hoci sa otázka „Ako vyčistiť televízor?“ zdá byť pomerne triviálna, je celkom oprávnená. Televízna obrazovka je vyrobená z rôznych materiálov, z ktorých každý je pomerne chúlostivý materiál.

Z tohto dôvodu môže čistenie obrazovky nevhodnými prostriedkami v lepšom prípade zlyhať pri čistení nečistôt a v horšom prípade prispieť k poškodeniu matrice. Ako teda bezpečne vyčistiť televízor?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Skúsený záhradkár prezradil trik. Stačí toto a pleseň nemá šancu na paradajky

Skôr než prejdeme k podrobnostiam, začnime od základov. Televízor, ako každý elektrický spotrebič, nemá rád vlhkosť. Či už je vyrobený technológiou LED alebo OLED, je lepšie vyhnúť sa jeho čisteniu mokrou, kvapkajúcou špongiou.

Profesionálne čistenie televízora u vás doma

Najjednoduchším spôsobom je, samozrejme, umývanie televízora profesionálnymi prípravkami. Na trhu je k dispozícii naozaj veľa prípravkov, ktoré si dokonale poradia so špinou, ako je prach, odtlačky prstov alebo dokonca zaschnuté kvapky tekutín.

Niektoré prípravky dokonca dokážu odstrániť stopy po hmyze a mastné škvrny. Ak používate iné čistiace prostriedky ako navlhčené utierky, nezabudnite ich na obrazovku rozotrieť podľa odporúčaní výrobcu.

Obrazovky zvyčajne čistíme utierkami z mikrovlákna. Práve na ne nastriekame sprej a vyleštíme obrazovku. V žiadnom prípade by ste nemali striekať na obrazovku televízora priamo agresívne chemikálie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Stačí naliať do kanvice a vodný kameň zmizne úplne sám. Je to veľmi jednoduché

Čo nerobiť pri čistení televízora?

Teraz, keď už viete, ako čistiť televízor, je čas poučiť vás o tom, čo v žiadnom prípade nerobiť. Neodporúča sa čistiť televízor, ktorý je zapojený do elektrickej siete. Po jeho odpojení zo zásuvky je vhodné počkať niekoľko minút, kým zariadenie vychladne.

Ak čistíte televízor mokrou metódou, pred zapnutím spotrebiča sa oplatí utrieť komponenty do sucha. Je prísne zakázané zapájať vlhký spotrebič.

Nezabudnite, že niektoré zariadenia majú na obrazovke ochranný povlak. Preventívne starostlivo skontrolujte, či čistiace prostriedky, ktoré používate, tieto povlaky neodstránia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *