Nikdy takto nenabíjajte mobil. Ničí to baterku a vydrží krátko

mobil nabijanie

Smartfóny sú každodennou súčasťou nášho života. Sprevádzajú nás prakticky neustále. Nech už máme akýkoľvek model, chceme, aby nám vydržal čo najdlhšie. Veľkým problémom je však batéria.

Ak telefón nenabíjate správne, môže sa skrátiť životnosť batérie. Niekedy je to práve slabá batéria, ktorá nás núti vymeniť telefón za nový. Spoločnosť Apple v online príručke vysvetlila, ako správne nabíjať smartfón.

Prečo sa smartfón rýchlo vybíja?

Moderné telefóny nás potešia množstvom možností a obrovským počtom funkcií. Aby však celé zariadenie fungovalo, musíme dbať na jeho batériu. Mnohí ľudia nechávajú svoj telefón pripojený k sieti, aby sa nabíjal cez noc. Ukazuje sa, že to nie je najlepší nápad.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Môže nás opáliť cez sklo v aute? Odborník odpovedá jasne

Spoločnosť Apple, ktorá vyrába telefóny iPhone, sa rozhodla venovať pozornosť tomu, ako nabíjame svoje telefóny. Pomerne veľa ľudí to robí nesprávnym spôsobom. Nie je dôležité len to, kedy smartfón pripojíme k nabíjačke.

Stav batérie sa znižuje každým vybitím a nabitím smartfónu. Ukazuje sa však, že o batérii a podmienkach, za ktorých telefón nabíjame, treba vedieť viac.

Ako správne nabíjať telefón?

Začneme tým, kde je najlepšie telefón nabíjať. Spoločnosť Apple si všimla, že mnohí ľudia si telefón nabíjajú v noci a schovávajú ho pod vankúš alebo si ho položia na matrac. To je kategorická chyba, pretože smartfón sa vtedy zahrieva oveľa rýchlejšie.

Najlepšie je nabíjať telefón v dobre vetranej miestnosti a na rovnom a tvrdom povrchu. Častou chybou je ohýbanie a zakrývanie kábla používaného na nabíjanie smartfónu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zalejte jahody v apríli týmto hnojivom. Urobíte ho ľahko sami doma

Ďalšou chybou je pripojenie telefónu k nabíjačke príliš skoro alebo príliš neskoro. Ak chceme, aby batéria vydržala dlhšie, musíme si dať pozor na to, kedy presne smartfón pripojíme k nabíjačke.

Kedy pripojiť telefón k nabíjačke?

Telefón by sa nemal pripájať k nabíjačke príliš neskoro. Je chybou vybiť článok na nulu. Najlepšie je pripojiť smartfón, keď je batéria vybitá na 20 %. Ak má náš smartfón takúto funkciu, oplatí sa použiť optimalizáciu nabíjania batérie.

Okrem toho sa pri nabíjaní oplatí používať originálne nabíjačky a káble. Tie sú pre náš smartfón najvhodnejšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *