Nosíte v lete tieto žabky? Lekár varuje! Toto s vami robia

zabky

Niektorí ich milujú, iní nenávidia. Hoci sú žabky obuvou, ktorá vzbudzuje veľa kontroverzií, mnohí ľudia si bez nich nevedia predstaviť letnú sezónu. Ich príliš časté nosenie však nie je dobrý nápad. Prečo? Istý pediater v tom má jasno, uvádza Gazeta.pl

Žabky sú v lete základom šatníka mnohých ľudí, ktorí ich nosia nielen na pláži alebo pri bazéne, ale aj na dennej báze. Sú predsa pohodlné, ľahké, vzdušné a rýchlo sa obúvajú a vyzúvajú. Nuž áno, ale ak sa nosia príliš často a príliš dlho, môžu mať, žiaľ, veľmi zlý vplyv na nohy a dokonca aj na celé telo.

Lekár neodporúča nosiť žabky. Mnoho ľudí si to neuvedomuje

TikTok je v súčasnosti jednou z najpopulárnejších online platforiem, kde používateľky a používatelia zverejňujú krátke videá na rôzne témy. Sú medzi nimi aj odborníci, ktorí sa na internete delia o zaujímavosti zo svojej oblasti. Jedným z takýchto ľudí je Paul Macaulay, podiater, ktorý v jednom zo svojich videí neodporúča nosiť žabky. Prečo?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tu je najviac baktérii v kuchyni. Nenapadlo by vás, kde sa ich chytáte

Lekár vysvetlil, že populárne žabky sú príliš ploché a nie sú správne tvarované, aby boli dobrou oporou pre nohy. Okrem toho remienky žabiek neposkytujú žiadnu ochranu. Podľa jeho názoru je oveľa lepšou voľbou obuv, ktorá má aj zapínanie na členku, ktoré poskytuje väčšiu stabilitu a drží nohu na mieste. Podiater tiež varuje, nosenie žabiek počas rokov a dlhého obdobia môže spôsobiť stuhnutie a deformáciu prstov. Okrem toho sú to topánky s otvorenou špičkou, ktoré môžu spôsobiť nadmerné vysušenie päty a dokonca vznik bolestivých prasklín.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci si dávajú jedlú sódu do rohov izieb. Zachraňuje to domácnosti

Žabky, alebo mučenie nôh a celého tela?

Ako sme sa dočítali na stránke centrumpodologologiczne.co.uk, vedci z Auburn University v Alabame pred niekoľkými rokmi zistili, že ohýbanie prstov na nohách, aby sa žabky pri chôdzi držali, môže spôsobiť nielen bolesť chodidiel, ale aj celej chrbtice. Podľa ortopédov a podiatrov sú vraj žabky (podobne ako topánky na podpätku) „skutočným mučením“ pre nohy a pohybový aparát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *