Pridajte do jogurtu a naneste na tvár. Po 10 minútach bude vaša pleť vyživená a jemná

maska

Starnutie pleti je nevyhnutný proces, ale existujú spôsoby, ako ho spomaliť. Používanie retinolu na tvár má skvelé výsledky. Možno ho úspešne nahradiť domácou maskou z troch zložiek, uvádza Gazeta.

Retinol je známy ako vitamín mladosti. Používa sa pri liečbe akné a v starostlivosti o suchú, škvrnitú pleť a pleť vykazujúcu známky starnutia. Je to najaktívnejšia forma vitamínu A. Odlupuje odumretú pokožku, obnovuje hladký vzhľad pleti a znižuje výskyt vrások. Od veku 25 rokov sa oplatí zaradiť intenzívne hydratačné masky proti vráskam do každodennej starostlivosti o pleť. Jednu si môžete ľahko pripraviť sami doma.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Naučte sa robiť dokonalé hranolky, ako v top reštauráciách. Stačí robiť jednu vec

Vyrobte si masku sami. Potrebujete tri veci

Ak chcete zlepšiť vzhľad svojej pleti, nemusíte si kupovať drahú kozmetiku ani chodiť ku kozmetičke na špeciálne ošetrenia. Na TikTok profile @przedwiosnia nájdete recept na prírodnú masku z troch ingrediencií.

Do misky pridajte 2 polievkové lyžice prírodného jogurtu, lyžičku medu a lyžičku olivového oleja. Zmiešajte a naneste na tvár na 10 minút. Po uplynutí tejto doby zmyte teplou vodou. Vaša pleť bude hladká a žiarivá a používanie takejto masky 2-krát týždenne vám umožní tešiť sa z jemnej a pružnej pokožky.

@przedwiosnia my fav maseczka lately!!🍯 #skincare ♬ Little Things – Adrian Berenguer

Retinol na tvár. Aké sú jeho výhody?

Ak chceme svojej pleti dopriať starostlivosť proti starnutiu, najdôležitejšie je ju hĺbkovo hydratovať. Vďaka tomu bude pleť pevná a odolná voči vonkajším vplyvom. Systematická aplikácia vitamínu A na tvár je jedným z najlepších spôsobov omladenia a revitalizácie pleti. Odstráni akné a sfarbenie spôsobené slnkom, vyrovná tón pleti, zredukuje vrásky a zlepší stav pleti. Retinolová kúra by mala trvať aspoň šesť mesiacov a počas tohto obdobia je vhodné podporiť pleť prírodnými maskami, aby boli účinky ešte veľkolepejšie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Týchto 8 potravín vám samé bielia zuby ich konzumáciou

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *