Obrovský medveď pod Tatrami vyliezol na strechu za ľuďmi. Celé je to však úplne inak

medved tatry fake

V posledných dňoch sa na sociálnych médiách a internetových platformách objavilo video, ktoré rýchlo získalo veľkú pozornosť. Zábery ukazujú medveďa, ktorý útočí na ľudí a dokonca vylieza na strechu domu. Tisíce Slovákov sa začali deliť o tento film s tvrdením, že ide o udalosť, ktorá sa odohrala v slovenskej obci Smižany. Avšak pravda je iná – video je pravdepodobne zaznamenané v Kyrgyzstane alebo v niektorej čínskej obci, ako dokazuje aj popis na YouTube.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Piť vodu ráno na lačno má úžasné účinky. Musíte však vedieť toto pravidlo

Od okamihu, kedy sa video objavilo na internete, začala sa šíriť rýchlosťou blesku. Slovenskí používatelia sociálnych médií ho zdieľali s nadšením a popri videu pridávali odkazy na Smižany, obec v Slovenskej republike. Táto kombinácia videa a informácie o slovenskej obci vytvorila zdanie, že útok sa odohral v Smižanoch.

V skutočnosti je však pravdepodobné, že video pochádza z Kyrgyzstanu alebo z nejakej čínskej obce. Na YouTube, kde bol pôvodne zverejnený, sa nachádza popis, ktorý naznačuje, že udalosť sa odohrala mimo Slovenska. To je silný dôkaz, ktorým je možné vyvrátiť tvrdenie, že video zobrazuje útok v Smižanoch.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dôvod, prečo by ste nemali pred spaním chodiť do sprchy

Tento prípad jasne poukazuje na dôležitosť overovania informácií pred ich zdieľaním na sociálnych médiách. V dobe, keď sa správy šíria rýchlo a ľahko, je nevyhnutné mať na pamäti, že nie všetko, čo vidíme alebo čo sa nám snažia naznačiť, je pravdivé.

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=BuKK6GZ4EvY&fbclid=IwAR1orIhw81k9aVwczUN1Y-_hER-It1ECn_8pl8ohx2pnQz-aOTz_3gWqELU

4 Replies to “Obrovský medveď pod Tatrami vyliezol na strechu za ľuďmi. Celé je to však úplne inak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *