Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

atomova bomba vybuch

Nedávno odtajnené dokumenty vlády Spojených štátov prinášajú znepokojujúci pohľad na potenciálny scenár jadrovej vojny na americkom území. Informácie, ktoré zverejnil portál TN.cz s odvolaním sa na viaceré medzinárodné zdroje, vychádzajú z analýz vedcov, vojenských odborníkov, prezidentských poradcov a príslušníkov tajných služieb.

Prvé Mesto na Rade: Washington D.C.

Z analýz vyplýva, že hypotetický útok by pravdepodobne začal zásahom termojadrovou bombou o sile jednej megatony, čo je šesťdesiatkrát viac ako sila bomby zahodené na Hirošimu. Cieľom by bol Washington D.C., hlavné mesto USA. Dôsledky by boli katastrofálne, pričom obyvatelia v okolí by boli svedkami neuveriteľnej scény, keď by teplota na mieste výbuchu dosiahla až 80 miliónov stupňov Celzia.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

Ničivé Následky

Vzniknutá ohnivá guľa by doslova „vyparila“ všetko v jej okolí a metropolitná oblasť Washingtonu s populáciou vyše šesť miliónov ľudí by bola úplne zničená. Väčšina obyvateľov by zahynula a preživší by čelili ťažkým popáleninám a ďalším zraneniam spôsobeným tlakovou vlnou. Komunikácia a elektronika by boli zničené elektromagnetickým pulzom, čo by znemožnilo akúkoľvek evakuáciu.

Scenár Totálnej Skazy

Štúdia z roku 1969 odhaduje, že USA by mohli byť zasiahnuté jadrovými zbraňami celkovej sily až 6 559 megaton, zameranými na vojenské základne a veľké mestá. V dôsledku takéhoto útoku by na mieste zahynulo približne 150 miliónov ľudí z celkovej populácie 240 miliónov. Desiatky miliónov ďalších by utrpeli ťažké zranenia.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

Hrozba Jadrovej Zimy

Výskum z roku 1982 upozorňuje na možnosť vzniku jadrovej zimy, keď by materiál vyvrhnutý do ovzdušia spôsobil zatienenie Slnka a dlhodobý pokles teploty o desať stupňov Celzia. Tento fenomén by mal devastujúce dôsledky na životné prostredie a zásobovanie potravinami.

Súčasné Riziká

Aj keď počet jadrových zbraní od 80. rokov klesol, aktuálne štúdie varujú pred ešte horšími scenármi. Odhady University College London poukazujú na možnosť, že globálna jadrová vojna by mohla spôsobiť smrť 360 miliónov ľudí a v priebehu dvoch rokov by takmer 5,3 miliardy ľudí čelilo hladomoru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *