Natrhajte a urobte si púpavový sirup. Toto všetko robí s telom, je to zázrak

pupava

Cítite, že ste prechladli? Skôr než vás choroba úplne chytí, choďte na prechádzku a nazbierajte košík púpav. Bez problémov ich spoznáte. Tento prírodný sirup vás ochráni pred chorobou a urýchli trávenie. Vysvetlíme vám, ako ho pripraviť.

Jar je tu! Teploty sú čoraz vyššie a dni sa predlžujú. Na stánkoch sa už objavili prvé strapce špargle a lúky sú pokryté púpavami. Ide o malé žlté kvety, ktoré sú všeobecne známe ako púpavy alebo púpavy.

Púpava je trvalka, ktorá sa považuje za burinu. Vedeli ste, že sa z nej dá vyrobiť prírodný sirup, ktorý podporuje imunitu a správne trávenie. Vysvetlíme vám, ako si vyrobiť púpavový sirup.

Púpavový sirup, liek na prechladnutie

Púpava je rastlina patriaca do čeľade trvácich rastlín. Rastie na lúkach, trávnikoch, v záhradách a na pozemkoch. Zvyčajne ju považujeme za zbytočnú burinu, čo je škoda, pretože rastlina obsahuje mnoho cenných vitamínov a minerálov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neexistujú lepšie raňajky. Pocítite prílev energie a vaše brucho bude ploché

Rastlina obsahuje veľkú dávku vitamínov A, C a D, ako aj draslík, horčík, kremík, fytosteroly a inulín. Možno z nej vyrobiť domáci sirup na posilnenie imunity a zlepšenie tráviaceho systému. Púpavový sirup môžu konzumovať deti, dospelí aj starší ľudia.

Kedy používať púpavový sirup?

Púpavový sirup je bohatstvom cenných vitamínov a minerálov, ktoré pomôžu v boji proti prvým príznakom infekcie a prechladnutia. Je to prírodný sirup na kašeľ a prechladnutie, ale oplatí sa ho konzumovať aj pri tráviacich problémoch.

Púpava obsahuje inulín. Je to prírodné probiotikum, ktoré pomáha obnoviť prirodzenú črevnú flóru a upokojuje tráviaci trakt. Ak máte problémy s cukrom, zaraďte túto prírodnú zložku do svojho každodenného jedálnička. Púpavový sirup spomaľuje vstrebávanie cukru z potravy a reguluje hladinu glukózy v krvi.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Posypte len túto vec z kuchyni a mravce budú utekať čo najďalej z domu aj záhrady

Ako pripraviť púpavový sirup?

Púpava sa objavuje s príchodom jari. Kvitne od apríla do konca mája. Ak si chcete pripraviť púpavový sirup, choďte na prechádzku. Hľadajte ju na lúkach a trávnatých porastoch mimo ulíc a centra mesta. Takéto púpavy budú najmenej znečistené.

Ako pripraviť púpavový sirup? Je to veľmi jednoduché. Nazbierajte celú litrovú nádobu kvetov a zalejte ich litrom studenej vody. Celé to nalejte do veľkého hrnca a priveďte do varu. Púpavu varte 15 minút a po 15 minútach odstavte nálev, aby úplne vychladol.

Nechajte ho takto odstáť 24 hodín a potom pridajte šťavu z dvoch citrónov a kilogram cukru. Nálev postavte na plyn a varte, kým nezhustne. Hotový sirup nalejte do sklenených pohárov alebo fliaš.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *