Odrežte plátok citróna a vložte ho do odtoku drezu. Šikovný trik

citron

Citrón má v kuchyni mnoho využití. Spríjemní to jednoduchý trik vložiť plátok ovocia do drezu. Našiel som to nedávno na internáte a spočiatku sa mi to zdalo zvláštne. Účinky ma však pozitívne prekvapili. (foto:plenum.sk)

Citrón zlepší stav vášho kuchynského drezu

Kuchynský drez sa rýchlo zašpiní a niektoré jeho prvky sa bez vhodných prípravkov len veľmi ťažko čistia. Napríklad v odtoku sa často hromadí usadenina, ktorá nielenže vyzerá nevzhľadne, ale môže aj vydávať nepríjemný zápach.

Predtým, ako si však kúpite špecializované chemikálie určené na riešenie znečistenia, pozrite si patent z internetu, ktorý som nedávno zaviedol doma. Opisujem to ďalej v článku, ktorý je dostupný pod fotkou. Aj keď sa vám to môže zdať absurdné, funguje to skvele.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Je možné sa predávkovať vodou? Odpoveď vás možno prekvapí


citron1

Trik s citrónom je spoľahlivý

Použitie techniky vám zaberie doslova pár sekúnd. Všetko, čo musíte urobiť, je odrezať plátok citróna a vložiť ho pod košík, ktorý je zvyčajne pripevnený k odtoku. Ovocná šťava obsahuje jemnú kyselinu, ktorá odstráni nahromadené nečistoty.

Esenciálne oleje zo šupky navyše zabránia vzniku nepríjemných pachov okolo umývadla. Jediným háčikom tohto triku je, že musíte kus ovocia často vymieňať. Robte to každé 2-3 dni, aby citrón v odtoku nesplesnivel. Koniec koncov, bude neustále v kontakte s vodou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zaradiť do každodenného jedálnička. Cholesterol začne klesať v krátkom čase

Ako inak môžete použiť citrón v kuchyni?

Ovocie bude užitočné nielen pri starostlivosti o umývadlo. Napríklad šupky je možné namočiť do vody. Výsledná tekutina s príjemnou vôňou bude ideálna na prípravu zmesi s octom (v pomere 1:1). Môžeme ho použiť na čistenie pracovných dosiek, skriniek, chladničiek a varných dosiek.

Podobným spôsobom môžete vyčistiť aj mikrovlnnú rúru. Pokyny sú popísané v tomto článku . Tento obsahuje recept na domáci prostriedok na umývanie riadu , ktorý nahradí drahé chemikálie zo supermarketu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *