Opitých ruských vojakov vytočili agenti tajnej služby v krčme. Rozstrieľali ich

underground bar in Lviv

Web Yahoo News sa dostal k interným dokumentom, z ktorých vyplýva, že v ukrajinskom Chersone došlo v júni k podivnému incidentu medzi ruskými zložkami. Agenti Federálnej služby bezpečnosti (FSB) sa tam mali dostať do konfliktu s vojakmi Moskvy, ktorí popíjali alkohol v tamojšom podniku. Opilci na oplátku vytiahli zbrane, pri potýčke zomreli traja ľudia.

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu je Cherson jedným z najčastejšie skloňovaných miest. Lokalitu zabrali Rusi už v prvých dňoch bojov, v tomto týždni potom Ukrajinci oznámili začatie protiofenzívy s cieľom mesto oslobodiť.

Zdroje webu Yahoo News teraz odhalili, že v meste museli Rusi riešiť agresiu vo vlastných radoch. K prazvláštnemu incidentu došlo podľa záznamov 19. júna večer.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čech našiel spôsob, ako predĺžiť životnosť tužkových bateriek

Vtedy mali do podniku Food Fuel cafe v ulici Ušakova vstúpiť traja agenti ruskej spravodajskej služby FSB s menami Igor Jakubinskij, Sergej Privalov a D. A. Borodin. Skupina vo vnútri našla dvojicu ruských vojakov, ktorí neboli práve vo vojenskej pohotovosti. Boli totiž opití. Vojaci sa volali Sergej Obuchov a Igor Sudin.

Agentov FSB mal výjav mimoriadne rozčúliť. Začali preto opilcov kárať za to, že sa oddávajú alkoholu vo vojenskej uniforme. Obuchov sa ale na služobne vyššie postavených kolegov oboril, vzal zbraň a vypálil niekoľko nábojov do podlahy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zistilo sa, že tieto vegánske produkty obsahujú rovnakú zložku, ako lepidlo na tapety

Zo záznamov incidentu vyplýva, že potom po zbrani siahol aj agent Privalov, to už ale vojak Sudin začal po členoch FSB strieľať svojou útočnou puškou AK-74. Nakoniec začali páliť prakticky všetci.

Dvaja agenti Privalov, Jakubinskij a vojak Obuchov zomreli na mieste. Borodin a Sudin potom skončili v nemocnici v krymskom Sevastopole.

Incident podľa webu Yahoo News jasne ukazuje, v akej nálade a s akou morálkou Rusi na Ukrajine bojujú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *