Orbán si neváži Zelenského?! Pozrite čo urobil, kým mu všetci vrúcne tlieskali v Bruseli

Untitled 5 1

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa vo štvrtok v Bruseli poďakoval poslancom Európskeho parlamentu za podporu, ktorú Ukrajina dostáva od Európskej únie. Vo svojom prejave označil Rusko za najväčšiu protieurópsku silu v súčasnom svete, ktorá má ambície rozbiť celú Európu. Ukrajinský prezident potom pokračoval v rokovaní Európskej rady.

„Spolu s vami sa bránime proti najväčšej protieurópskej sile na svete. Rusko malo ambíciu rozbiť celú Európu a stále je neústupné. Agresori si však na nás vylámali zuby. Prijali ste odvážne rozhodnutia a ja vám ďakujem za to, že bránite európsky spôsob života aj pre Ukrajincov,“ povedal Zelenskyj poslancom Európskeho parlamentu.

Svoj prejav predniesol v ukrajinčine, krátko po prejave predsedníčky Európskeho parlamentu Roberty Metsolaovej. Poslanci Európskeho parlamentu privítali ukrajinského prezidenta hlasným potleskom, pri ktorom Zelenskyj len ťažko zadržiaval slzy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

Vo svojom prejave sa poďakoval Európskej únii a jej krajinám za vojenskú a humanitárnu pomoc Ukrajine. Hovoril o totálnej vojne, ktorá nie je zameraná len na územné zisky Ruska v Európe.

„Kremeľ sa cynicky snaží zničiť to, čo vnímame ako naše hodnoty v Európe. Predovšetkým hodnota ľudského života. To v Rusku neexistuje. Pre Kremeľ sú Rusi telá, ktoré môžu nosiť zbrane, bojovať a ktoré si môže podmaniť. Vládne tu násilie, také sú pravidlá v dnešnom Rusku,“ pokračoval Zelenskij.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

Predstavitelia Kremľa sa podľa neho snažia vrátiť realitu 20. a 30. rokov minulého storočia. „Osud Európy nezávisí od politikov. Všetci sme schopní niečo ovplyvniť. Spoločný výsledok, spoločné víťazstvo. Chcem sa poďakovať všetkým v Európe, ktorí podporujú Ukrajinu v tejto historickej bitke,“ dodal.

Na záver svojho vystúpenia Zelenskyj pozitívne zhodnotil reformy na Ukrajine a uviedol, že kľúčovým motivačným prvkom pre Ukrajinu bolo udelenie štatútu kandidátskej krajiny Európskej únie. Budeme členom EÚ. Víťazná Ukrajina bude členom EÚ,“ uzavrel.

Počas toho, ako privítali Zelenského v Bruseli, mu skoro všetci predstavitelia tlieskali. Potlesk však nedostal od maďarského premiéra Viktora Orbána:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *