Ošetrite takto orchideu a vydrží vám veľmi dlho

orchidea

Orchidea je mimoriadne náročná kvetina v kvetináči, ktorá strávi spánok mnohých majiteľov. Veľmi často sa stáva, že orchidea nekvitne a cez noc chradne alebo zhadzuje svoje farebné kvetenstvo. Ak si ju chcete zachovať zdravú, pri starostlivosti o orchideu po jej zakúpení treba mať na pamäti niekoľko dôležitých pravidiel.

Mnohí ľudia sa neradi starajú o orchidey, pretože nikdy nevieme, ako budú reagovať na naše úsilie. Kúpa orchidey nemusí vždy znamenať, že sa náš exemplár bude pýšiť bez toho, aby sme pohli prstom. Veľmi často sa stáva, že po niekoľkých týždňoch alebo mesiacoch orchidea zo dňa na deň chradne a my nevieme, kde sme urobili chybu. Ak máte po prinesení orchidey domov rovnaký problém, je nevyhnutné pamätať na jednu liečbu.

Na čo sa zamerať pri kúpe orchidey?

Určite ste sa už viackrát napriek obavám nechali zlákať orchideami, ktoré na pulte v obchode vyzerali krásne. Nie je to prekvapujúce, pretože orchidey nielenže vyzerajú exoticky, ale majú aj výrazné a farebné kvetenstvo, ktoré upúta pozornosť. Kúpa orchidey je obrovským rizikom, ale len málo ľudí si pri obdivovaní ich vzhľadu na toto pravidlo spomenie. Ak ste v obchode zabudli, nezabudnite po kúpe orchidey urobiť jednu vec a ušetríte si nervy a prácu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Spojím 4 prísady a mám lahodnú domácu zmrzlinu. Chutí lepšie ako z obchodu

Vinníkmi zlého stavu orchidey sú často múčnatky, čo sú bieli škodcovia, ktorí obalia vetvičky rastliny, čo vedie k jej chradnutiu. Orchideu nemusíte vyhadzovať, ale namiesto toho použite mimoriadne účinný prípravok na múčnatku. Aplikovať ho môžete už za niekoľko okamihov. Potrebujete prípravok na báze oleja alebo alkoholu, ktorý si môžete pripraviť doma. Ako sa zbavíte múčnatky na orchidei? Odstráňte múčnatky vatovou tyčinkou jednu po druhej a potom postriekajte celú orchideu. Ošetrenie orchidey opakujte každé tri týždne, kým nebude účinok uspokojivý.

Kedy presádzať orchidey?

Mnoho ľudí si myslí, že po kúpe orchidey by sme ju mali okamžite presadiť do nového substrátu a kvetináča. Skutočne je to nevyhnutný krok, ak chcete, aby orchidea kvitla, ale len za určitých podmienok. Ak na zakúpenej orchidey nie sú hraboše ani iní škodcovia, môžete ju presadiť do nového substrátu. Na začiatok musíte rastlinu vybrať z kvetináča a zbaviť stonky zeminy z obchodu, pretože tá nemá pre orchideu žiadne živiny.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Je potrebné umyť šupku banánu pred konzumáciou ovocia? Táto odpoveď vás šokuje

Až v druhom kroku presádzania orchidey po zakúpení by sme sa mali pozrieť na jej korene, ktoré môžu byť nielen suché, ale aj choré. Potom ich odrežte a pripravte zmes zeminy ideálnu pre orchidey. Potrebujete len tri hrste produktov: substrát pre orchidey, kompostovanú kôru ihličnanov a aktívne uhlie.

Tie rastlinu oživia, ale ako sa starať o orchideu doma? Pravidelná zálievka je pre exotické kvety kľúčová, ale orchidea bude na svoj rast potrebovať aj svetlý a dobre oslnený parapet.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *