Nasaďte toto vedľa papriky a budete mať veľkú a zdravú úrodu

paprika sadenie

Papriky si môžete kúpiť v každom obchode s potravinami, ale tie vypestované vo vlastnej záhrade sú rozhodne chutnejšie. Ak chcete, aby vyrástla veľká a chutná, vysaďte vedľa nej tieto rastliny. Budú si navzájom pomáhať pri ochrane pred škodcami.

Papriky sú jednou z najzdravších a najobľúbenejších druhov zeleniny. Obsahuje vitamíny A, C a E a množstvo minerálnych látok, ako je draslík, vápnik, horčík a železo. Vyskytuje sa vo viacerých farbách: červenej, žltej, oranžovej a zelenej. Ak chcete pestovať papriku vo svojej záhrade, musíte byť trpezliví. Má vysoké nároky. Vyrastie veľká a chutná len vtedy, ak ich dodržíte.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Po tomto už nikdy nebudete prať na 40 stupňoch. Je to veľká zbytočnosť
paprika

Akú spoločnosť má paprika rada? Vysaďte ich vedľa týchto rastlín

Papriky najlepšie rastú na slnečných miestach. Na svoj rast potrebuje teplo, vysokú vlhkosť a úrodnú, humusovitú pôdu s kyslou reakciou. Okrem toho si vyžaduje veľa starostlivosti, ako je hnojenie, navliekanie, odnožovanie a ochrana proti škodcom. Preto sa najčastejšie pestuje v skleníkoch a tuneloch.

Je veľmi dôležité, aké rastliny rastú vedľa papriky. Mali by mať podobné požiadavky, aby si navzájom vymieňali živiny, podporovali sa v raste a bojovali proti škodcom. Najlepšími spoločníkmi tejto zeleniny sú červená repa, šalát, mrkva, špenát, uhorky, bazalka, koriander, harmanček, pelargónia a nechtík.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nevyhadzujte obaly z vajec. Dajú sa z nich vyrobiť úžasné veci a ešte ušetríte
paprika

Čo nesadiť vedľa papriky? Najhoršia možná spoločnosť

Papriky sa vysievajú koncom mája a začiatkom júna. Na začiatku ju musíte výdatne zalievať a pôdu mulčovať slamou alebo rúnom. Pôda sa tak udrží vlhká a so stálou teplotou a zabráni sa vzniku buriny. Ak nechcete, aby vám paprika uhynula, nikdy vedľa nej nevysádzajte sedem rastlín. Vzájomne si budú škodiť a brzdiť rast. Do tejto skupiny patrí marhuľa, jahoda, tekvica, cuketa, zeler, zemiaky a fenikel. Niektoré z nich sú náchylné na choroby, ktoré sa môžu rýchlo rozšíriť na papriku.

2 Replies to “Nasaďte toto vedľa papriky a budete mať veľkú a zdravú úrodu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *