Papier z masla preložte a dajte do chladničky. Je to trik babičiek, ktorý stojí za to

maslo papier

Naše mamy a staré mamy vedeli veľmi dobre variť v duchu nulového odpadu ešte predtým, ako sa tento pojem pevne spojil s modernými kulinárskymi trendmi. Jedným z takýchto zero waste receptov je uchovávať (pre istotu) v chladničke maslový papier.

Moja mama po návrate z nákupu vloží maslo do misky na maslo a maslový papier preloží dovnútra mastnou stranou von a vloží ho do chladničky. Je to veľmi užitočný patent, ktorý ešte prevzala z kuchárskych zvykov mojej babičky. Vyskúšajte ho a uvidíte, ako vám uľahčí život.

Nevyhadzujte maslový papier. Možno ich budete potrebovať

Nevyhadzovať maslový papier je zvyk, ktorý zapadá do zásad zero waste varenia. Dobre si uvedomujeme, že po vybratí kociek zostane na obale ešte nejaký výrobok. Mnohí si pravdepodobne pamätajú, ako si ich staré mamy pri pečení koláčov odkladali margarín na miešanie a margarínový papier používali na vymastenie plechov pred pečením.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Všimli ste si biele vlákna v paradajke? Povieme vám, či ju môžete jesť

Preto sa neoplatí vyhadzovať obaly od masla. Moja mama ich ukladá do chladničky. Papieriky sa zvyčajne hodia, keď potrebujete vymastiť panvicu pred vyprážaním alebo plech na pečenie. Okrem toho sa namastením povrchu maslovým papierom ľahšie dostanete na ťažko prístupné miesta, ako sú napríklad rohy plechu na pečenie.

Ak v blízkej budúcnosti neplánujete použiť plech alebo panvicu na pečenie, vložte maslový papier do mrazničky a vyberte ho, keď ho budete potrebovať. Najprv však papier preložte na polovicu, tučnou stranou dovnútra.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto sa stane s vašim telom, keď budete prehĺtať melónová semiačka. Ostanete prekvapení

Kam vyhodiť maslový papier?

A ak maslový papier splnil svoj účel a je vhodný na vyhodenie, do akej nádoby by mal ísť? Niektoré kocky sa balia do voskovaného papiera, iné do takého s alufóliou. Tak či onak, tieto typy obalov by mali patriť do kontajnera na zmesový odpad (ktorý má zvyčajne čiernu farbu). Na triedenie je vhodný len čistý a suchý papier (maslový papier je špinavý alebo mastný, čím sa stáva nevhodným na recykláciu).

Na druhej strane plastové obaly od masla alebo margarínu by sa mali vyhadzovať do odpadkového koša alebo žltého vreca na odpadky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *