Patríme medzi najzaostalejších v ochrane práv LGBTI, odkazuje poslanec Valášek

valasek

Poslanec a podpredseda ultraliberálnej strany Progresívne Slovensko Tomáš Valášek v rozhovore pre TA3 hovoril o tragédii na Zámockej ulici, kde boli zastrelení dvaja členovia LGBTI komunity.

Podľa Valášeka „Nie sme sami v Európe, kto podobné útoky zažil, sme však medzi najzaostalejšími v ochrane práv LGBTI+ ľudí. Napríklad v Česku môžu už od roku 2006 uzatvoriť registrované partnerstvo.“

„Zlepšenie právnej ochrany LGBTI+ párov je našou dlhodobou prioritou. Návrh zákona PS bol ambicióznejší ako návrh z dielne SaS. Riešime v ňom aj osudy detí, ktoré sú vychovávané LGBTI+ pármi. Navrhovali sme možnosť ich osvojenia nebiologickým rodičom, aby boli chránené aj deti aj pozostalí, v prípade úmrtia biologického rodiča. Náš návrh bol, žiaľ, poslancami dvakrát zamietnutý. Je smutné, priam poburujúce, že ani vražda dvoch ľudí poslancami neotriasla natoľko, aby schválili aspoň ten slabší návrh strany SaS,“ povedal Valášek z PS-ka.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte tieto potraviny každý deň a budete mať sokolí zrak. Rýchlo uvidíte rozdiel

Aj keď sa môže zdať, že LGBTI komunitu na Slovensku podporujú len progresívne liberálne strany, nie je tomu úplne tak.

Aj strana Roberta Fica Smer má vo svojich radoch politikov, ktorí už dávno podporovali LGBTI.

Najnovšie sa tým pochválila Monika Beňová, ktorá je europoslankyňa v Bruseli.

„Ja som chodila podporovať dúhové pride v čase, keď väčšina z dnešných politikov európskeho parlamentu ešte chodila do škôlky alebo do školy. Som tu 20 rokov.“ chváli sa Beňová svojou podporou LGBTI.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Dôchodcom začnú brať vodičské preukazy a pošlú ich do autobusov?

„Som hetero. Som žena. Som mama a babina. Za najdoležitejšie v mojom živote považujem lásku k mojim deťom a vnučke, rodine. Snažím sa im vštepovať lásku k ideálom. Slušnosti, zodpovednosti, pokore, rešpektu voči iným, úcte k starším, tolerancii, pochopeniu, odpúšťaniu, láske, pomoci slabším. A mnohému ďalšiemu. Nenastavujem im “kompas”, že keď niekoho stretnú, majú sa informovať akú má sexuálnu orientáciu, akej je národnosti, či je ateista prípadne aké vyznáva náboženstvo a podľa toho určiť, či je “ideál”.“ napísala Beňová na sociálnej sieti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *