Pellegrini verí Čaputovej, že dosadí do vlády odborníkov. Nový premiér sa mu pozdáva

pellegrini

Predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD a bývalý slovenský premiér, Peter Pellegrini, vo svojom prejave počas osláv ukončenia druhej svetovej vojny v Banskej Bystrici v pondelok (8. mája) obvinil predstaviteľov koaličných strán, ktoré tvorili poslednú a neskôr dočasne poverenú vládu, z priamej zodpovednosti za súčasné utrpenie a zbedačenie Slovenska a národa.

Pellegrini vyzval verejnosť, aby si pamätala toto zodpovedné správanie a aby im už nedala ďalšiu šancu. Podľa neho bude Slovensko mať úradnícku vládu, ktorú nemalo od vzniku Slovenskej republiky. Pellegrini vyjadril nádej, že nástupom úradníckej vlády sa zlá atmosféra v spoločnosti aspoň trocha upokojí.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Počuli ste o tejto káva? Je najzdravšia a nejmenej dráždi žalúdok

Hlas-SD bude rešpektovať novú vládu, ale dôveru jej nevysloví. Ak príde s návrhmi, ktoré pomôžu zlepšiť život v tejto krajine, môže počítať s podporou ich strany. Pellegrini verí, že prezidentka Zuzana Čaputová za ministrov dosadí odborníkov a nezostane v nej žiadny zo súčasných dočasne poverených ministrov ani politikov, „ktorí si ešte na poslednú chvíľu chceli nakradnúť.“

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tajný recept záhradkára. Týmto zalievajte paradajky a budú sladučké

Hoci Hlas-SD je pripravený na akýkoľvek termín parlamentných volieb, snahou stále zostáva vyrokovať ich skorší termín než 30. september. Pellegrini vyjadril podporu pre avizovaného premiéra úradníckej vlády, viceguvernéra Národnej banky Slovenska Ľudovíta Ódora, ktorý spĺňa jeho predstavy o premiérovi vlády odborníkov bez politického zafarbenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *