Vedia niečo? Taliani okamžite sťahujú svojich občanov z Ukrajiny

345428641 1345850302638789 5335921456798708505 n

Talianske ministerstvo zahraničných vecí v Kyjeve odporučilo svojim občanom, aby okamžite opustili Ukrajinu, pričom v správe zverejnenej v pondelok na webovej stránke Viaggiare Sicuri sa odvoláva na „čoraz silnejšie raketové útoky“ z Ruska.

„Dôrazne odporúčame krajanom, ktorí sa stále nachádzajú na Ukrajine, aby využili stále dostupné prostriedky vrátane vlakov na okamžité opustenie krajiny v čase, keď neplatí zákaz vychádzania,“ uvádza sa v správe, ktorá varuje, že raketové útoky boli zaznamenané „v Kyjeve aj na celej Ukrajine“.

„Odporúča sa mimoriadna opatrnosť. Dôrazne sa neodporúča cestovať na Ukrajinu v akejkoľvek podobe,“ dodáva sa v ňom. Organizáciu Viaggiare Sicuri prevádzkuje krízové oddelenie Farnesina – talianskeho ministerstva zahraničných vecí.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Krajina minulý rok, keď Rusko začalo svoju vojenskú operáciu, odvolala z ukrajinského veľvyslanectva svojich zamestnancov, ktorí nie sú nevyhnutní, a dôrazne vyzvala Talianov, aby sa vyhli Doneckej a Luganskej oblasti a Krymu.

Doneck a Lugansk boli odvtedy po referendách pripojené k Rusku, zatiaľ čo Krym hlasoval za to, aby sa stal súčasťou krajiny v roku 2014.

Ukrajina v pondelok skoro ráno informovala o viacerých útokoch ruských dronov a rakiet, pričom tvrdila, že nad Kyjevom zostrelila 35 dronov kamikadze, zatiaľ čo bombardéry ruského letectva údajne vypálili osem rakiet smerom na Odeskú oblasť. Hlásené boli aj výbuchy v Černigovskej a Dnepropetrovskej oblasti – ako aj v meste Záporožie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Zatiaľ čo sa Ukrajina pripravuje na spustenie toľko skloňovanej protiofenzívy, jej spojenci sa údajne obávajú ruskej odvety za útoky na Krym, pričom niektorí západní politici údajne navrhujú Kyjevu, aby nechal polostrov na pokoji. Ukrajinské bezpilotné lietadlá tam údajne za posledný týždeň zasiahli niekoľko cieľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *