Po Ukrajine vyhlásime Európe vojnu, hovorí moderátor v ruskej TV

ruska tv

Rusko po skončení vojny na Ukrajine vyhlási Európe vojnu. Aspoň tak sa domnieva Putinov hlavný propagandista Vladimir Solovjov, ktorý to povedal vo svojej pravidelnej diskusnej relácii. Rusko, ktoré už rok vedie vojnu na Ukrajine a zápasí s obrovskými stratami vojakov a techniky, podľa neho vyjde z vojny s mimoriadnymi bojovými skúsenosťami a namiesto toho bude čeliť vojensky úplne vyčerpanej Európe.

„Čo sa bude diať ďalej? Keď sa vysporiadame s Ukrajinou, naša armáda bude bezpochyby najlepšia na svete a s najväčšími bojovými skúsenosťami,“ povedal Solovjov v ruskej televízii Prvý kanál, ktorá slúži ako hlavný hovorca kremeľského režimu.

„A budeme konfrontovaní s Európou a jej vyčerpanou vojenskou technikou a bojovými možnosťami,“ dodal.

Samotné Rusko medzitým čelí masívnym stratám svojich vojakov a techniky, najmä na východe Ukrajiny, a v krajine sa čoraz častejšie ozývajú hlasy, že Putin pristúpi k ďalšej mobilizácii.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

Podľa Solovjova je to však naopak Európa, ktorej jednotlivé armády majú prísť o väčšinu profesionálnych vojakov, ktorí už na Ukrajine umierajú.

Solovjov si tiež myslí, že Rusko si bude musieť po vojne na Ukrajine „vyriešiť veci“ so zvyškom Európy.

„Európa sa správa tak, že nám nedáva inú možnosť, ako prísť a spýtať sa jej po skončení na Ukrajine: „Čo ste urobili?“, pohrozil Solovjov, keď hostia počúvali jeho monológ.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

Solovjov vo svojom zozname, ako by malo Rusko postupovať voči Európe, vymenoval aj konkrétnych politikov – nemeckého kancelára Olafa Scholza a ministra obrany Borisa Pistoria či súčasného britského premiéra Riša Sunaka a jeho predchodcu Borisa Johnsona.

„Chyťte Pistoriusa za pačesy, Scholza za nos, celú poľskú bandu a spýtajte sa ich: ‚Tak čo ste robili? Vezmite Britov, od Riša Sunaka až po Borisa Johnsona, potraste nimi a spýtajte sa: ‚Čo, čo ste povedali?“,“ pokračoval.

Na otázku jedného z hostí o pobaltských štátoch sa propagandista ešte uchýlil k posmešnej poznámke a slovnej hračke: „Nevenujem im pozornosť, Pobaltie vymiera,“ pričom skombinoval spojenie slov štáty a vymiera.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *