Počasie sa zbláznilo! V piatok sa chystá na Slovensku úplný masaker, vietor, búrky. Vieme kde!

burka slovensko

Po niekoľkých dňoch nám počasie prialo s pokojným a slnečným počasím, no zdá sa, že sa blíži zmena, ktorú budeme musieť zvládnuť. Meteorologické správy informujú o zrážkach, silnom vetre a dokonca aj búrkach, ktoré majú zasiahnuť Slovensko v najbližších dňoch.

Zrážky sa očakávajú už dnes, keď na naše územie dorazí teplý front. Tento front prinesie so sebou teplejší vzduch, ktorý bude prúdiť od juhozápadu. Táto situácia spôsobí nielen silné dažde, ale aj mimoriadne teplé teploty, čo nie je v tomto období bežné.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Alkohol a cigarety pôjdu pekne hore! Vláda schválila vyššie dane, pripravte sa

Najviac teplotného kolísania pocítia obyvatelia západného Slovenska, kde teploty by mohli dosiahnuť až +21 °C. Na strednom a východnom Slovensku by teploty mohli byť o niečo nižšie, pohybujúce sa medzi +8 až +15 °C. To však stále predstavuje nadpriemerné teploty pre tento ročný čas.

Okrem dažďa a tepla nás čaká aj výrazný vietor, ktorý sa najviac prejaví v horských oblastiach, kde môže dosiahnuť rýchlosť až 30 m/s. Veterné podmienky budú výrazné aj na juhozápade, v oblastiach ako Záhorie, Bratislava a Dunajská Streda, s rýchlosťou vetra dosahujúcou až 25 m/s.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pripravte si lopaty. Na Mikuláša sa očakáva veľká snežná kalamita. Tu napadne najviac

Piatok bude nielen výrazne veterný, ale aj extrémne teplý, s maximálnymi teplotami presahujúcimi +20 °C na mnohých miestach a dokonca až +25 °C na juhozápade.

Sledujte najnovšie meteorologické správy a buďte pripravení na túto rýchlu zmenu počasia, ktorá nás čaká. Bezpečnosť a starostlivosť o vašich blízkych by mali byť na prvom mieste v týchto podmienkach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *