Počet mŕtvych stúpa, keď Ukrajina stupňuje útoky na ruské pohraničné mestá

Untitled 10

Po sobotňajšom intenzívnom ostreľovaní ruskej dediny v Brjanskej oblasti neďaleko ukrajinských hraníc stúpol počet obetí, pričom záchranári pôvodne informovali o dvoch mŕtvych.

Počet mŕtvych bol revidovaný, keďže záchranári prečesávajú trosky obytnej budovy. Štyria civilisti zahynuli a dvaja ďalší boli zranení „v dôsledku akcií ukrajinských nacionalistov“, oznámil v nedeľu gubernátor Oleksandr Bogomaz.

V obci Suzemka, kde došlo k útoku, vyhlásili úrady výnimočný stav. Leží len 10 km od Ukrajiny.

Guvernér tiež uviedol, že vlna ukrajinských úderov zasiahla obytnú oblasť, informuje CNN:

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Na neoverenom videu zverejnenom na kanáli Telegram Bogomaz je vidieť ľudí, ktorí v noci vychádzajú z poškodenej budovy.

Na videu je počuť, ako jedna osoba hovorí: „Vytiahli ženu. Stále kontrolujú, či tam nie je dieťa. Nie som si istý. Hrozné.“

Útoky vrátane útokov dronov na ruské územie sa v poslednom čase zintenzívnili, pretože ukrajinské sily sa údajne pripravujú na jarnú protiofenzívu.

Najväčší víkendový útok sa odohral hlboko na Kryme. Niekoľko dronov zasiahlo v sobotu skoro ráno sklad pohonných hmôt a vyvolalo mohutný požiar, ktorý bolo vidieť na kilometre ďaleko.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Podľa všetkého išlo o odvetný útok v reakcii na piatkové veľké útoky ruských riadených striel a dronov na viaceré ukrajinské mestá, najmä v centrálnej časti krajiny.

Okrem toho medzinárodné spravodajstvo cez víkend citovalo Moskvou dosadených predstaviteľov na východe Ukrajiny, podľa ktorých „ukrajinské ostreľovanie zabilo deväť ľudí vrátane osemročného dievčaťa v meste Doneck“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *