Podlahu umývam už len soľou. Trik ma naučila babička a vedela, čo robí

sol 2

V časoch mladosti našich starých mám nebol v obchode taký veľký výber chemikálií pre domácnosť. Preto sme museli používať ľudové metódy čistenia domu. V našej rodine sa bežnou praxou stalo umývanie soľou. Moja stará mama vždy pridávala do vody na umývanie podláh pohár soli. Teraz robím to isté.

Drhnutie soľou: ako vyčistiť podlahy do lesku

Možno namietnete: „Prečo používať soľ a stále veriť babičkiným metódam, keď si v obchode môžete kúpiť dobrú a lacnú domácu chémiu?“ Faktom je, že výrobky kúpené v obchode sú veľmi škodlivé a často spôsobujú alergie. Ak sa ruky ešte dajú chrániť rukavicami, čo dýchacie orgány? Pri vdýchnutí vône chemikálií pre domácnosť vždy začnem kašľať. Stojí za to obetovať svoje zdravie kvôli každodennému upratovaniu domácnosti?

Preto používam soľ, prírodný dezinfekčný prostriedok. Roztok soli čistí povrchy od plesní a roztočov. Soľ je obzvlášť účinná na drevené podlahy. Po takomto čistení sa lesknú ako nové! A po čistení soľou sa v miestnosti zvýši vlhkosť, čo má pozitívny vplyv na vašu pohodu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Špinavé horáky budú žiariť a horieť ako nové. Skúste tento trik

Soľ tiež rozožiera nečistoty. Nie nadarmo sa čerstvá škvrna na tkanine odporúča okamžite posypať soľou. Táto vlastnosť soli sa hodí pri praní oblečenia a čistení podláh.

Roztok soli

Existuje niekoľko receptov na prírodné pracie prostriedky so soľou. Najjednoduchší je roztok 3 čajových lyžičiek soli na 5 litrov vody. Na odolnú špinu na dlaždiciach a obkladačkách vezmite jedlú sódu a soľ v pomere 1 : 2 a rozpustite ich vo vode.

Soľ môžete použiť kamennú aj morskú. Tá má mimochodom ešte silnejšie dezinfekčné vlastnosti. Hlavné je, aby sa soľ vo vode úplne rozpustila, preto je lepšie vziať teplú vodu. A potom umyte podlahy ako zvyčajne.

Dôležité: soľ by sa nemala používať na umývanie mramorových, žulových a laminátových povrchov. Ostatné nepoškodí. A nebojte sa, kryštáliky soli nepoškriabu podlahy a nezanechajú šmuhy, ak je soľ dobre rozpustená.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyrobte si doma vlastný sprej. Burina po ňom rýchlo vyschne

Soľ v ezoterike

Ezoterici veria, že soľ sa dobre vyrovnáva s ďalším čistením v miestnosti – energetickým. Počas čistenia je potrebné otvoriť všetky okná v miestnosti a umyť podlahy od okenných rámov až po dvere a vyhnať z domu všetky problémy. Potom si musíte vyzliecť oblečenie a vyprať ho.

Ak chcete dom očistiť od negatívnej energie, dajte 3 polievkové lyžice soli do šálky alebo taniera a položte ho na tri dni do rohu miestnosti. Potom ju vyhoďte tak, že ju odnesiete z domu.

Naši predkovia verili, že soľ je zvláštna látka. Či už preto, že jej bol dlhý čas nedostatok, alebo má soľ skutočne nejaké magické vlastnosti. Ale ani tí najzarytejší skeptici nepoprú, že soľ dokonale dezinfikuje a čistí povrchy. Čistíte svoj domov soľou?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *