Pokropte týmto vašu rohožku a bude to nádherne rozvoniavať všade

pexels andrew neel 5840868

Čistá rohožka urobí dobrý dojem hneď pred vstupom do domu. Ako vieme, tento predmet slúži na utieranie topánok, ale to neznamená, že by sme sa oň nemali starať. Špinavý koberček sa dá vyčistiť, stačí sa len pozrieť, ako na to.

Na rohožke pred vchodovými dverami sa hromadí blato, piesok, tráva alebo iné nečistoty z vonku. Prekročením prahu môžeme špinu preniesť dovnútra domu a pridať sa k nášmu upratovaniu. Z tohto dôvodu musíme koberček pravidelne čistiť. Odporúčame, ako to urobiť, aby ste nepoškodili materiál, z ktorého je vyrobený.

Ako vyčistiť jutový koberec pred dverami?

Rohožku pred dverami má každý, ale nie každý vie, ako sa o ňu správne starať. Špinavá a zaprášená nerobí dobrý dojem. Ak je vyrobená z látky, možno ju prať v práčke, ale čo s jutovými a kokosovými rohožkami? Takéto materiály si zaslúžia mimoriadnu starostlivosť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po tejto živine sa paradajky rozrastú ako šialené. Potrebnú ingredienciu máte v kuchyni

Nesmú sa ošetrovať silným prúdom vody, preto je potrebné urobiť suché „pranie“. Najjednoduchším spôsobom je posypať celý materiál jedlou sódou a potom ho nechať štvrť hodiny pôsobiť. Po uplynutí tejto doby musíte odstrániť prebytočný prášok. Efekt bude viditeľný okamžite.

Ako vyčistiť zapáchajúcu rohožku?

Tento trik nebude fungovať, ak je rohožka silne znečistená a dokonca začne zapáchať. V tomto prípade musíme pôsobiť silnejším prostriedkom a tiež silou. Do nádoby nalejte liter teplej vody, pridajte 50 g jedlej sódy, 50 g pracieho prášku a 100 ml liehového octu (ak vás vôňa octu dráždi, pridajte niekoľko kvapiek vonného oleja). Vezmite špongiu a pevne ju namočte do vzniknutej zmesi, vytlačte prebytočnú vodu a začnite trieť rohožku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Metabolizmus sa po 40-tke spomalí. Jedzte toto a naštartujete ho

Zaschnutá špina by mala každú chvíľu zmiznúť. Jedlá sóda a prášok pôsobia na špinu bez poškodenia prírodného materiálu. Po vyčistení je najlepšie koberec vyložiť na balkón, aby rýchlo vyschol. Najlepšie je to robiť raz za mesiac, aby rohožka zostala navždy svieža a nemusela sa tak rýchlo vymieňať. Ušetríte tak peniaze a svoj drahocenný čas.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *