• 17 júla, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 2minúty čítania

Pokúste sa získať späť Krym a zažijete súdny deň, odkazujú Rusi Ukrajincom

Pokúste sa získať späť Krym a zažijete súdny deň, odkazujú Rusi Ukrajincom

Aj keď Rusi na začiatku júla oslávili dobytie Luhanskej oblasti, zdá sa, že toto územie stále nemajú stopercentne pod kontrolou. Gubernátor Serhij Hajdaj vyhlásil, že oblasť sa pre okupantov stala peklom. Ukrajinci hlásia úspechy aj na južnom fronte.

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v súvislosti s tým pohrozil, že „pre Ukrajinu nastane súdny deň, ak sa pokúsi získať späť Krym“. Rusko podľa šéfa britskej armády Tonyho Radakina od začiatku vojny stratilo zhruba 50-tisíc vojakov.

Ukrajinská obávaná jednotka Kraken zaútočila na ruské pozície v obci Bilohorivka v Luhanskej oblasti. Zábery z tvrdých bojov v tejto dedine sa objavili na sociálnych sieťach. Útokom na dedine dal prápor Rusom jasne najavo, že lúhanské územia stále nemajú plne pod kontrolou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ceny nafty a benzínu v Poľsku sú tak nízke, že keby tam natankujete plnú, ešte si aj nakúpite

Ukrajinci hlásia ďalšie úspechy na južnom fronte. Ich hlavným cieľom je znovu získať späť Cherson pod svoju kontrolu. Okrem toho chcú dobyť všetky ďalšie územia, ktoré im právom patria, a to vrátane polostrova Krym, ktorý Rusko anektovalo už v roku 2014.

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v súvislosti s tým pohrozil, že pre Ukrajinu nastane súdny deň, ak sa pokúsi Krym získať späť.

Obyvatelia Mariupolu sa pomaly zmierujú s tým, že región zostane pod ruskou správou. Napísal o tom nezávislý bieloruský web Zerkalo, ktorý sa spýtal na podmienky v meste miestnych.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pokuta za otvorené okno či zapnutú klimatizáciu v aute. Dajte si pozor, kam jazdíte

Ľudia sa už z pivníc vrátili do svojich rozborených domovov. Niektoré budovy iba zázrakom prežili ruské bombardovanie. Mnohí Ukrajinci stále doma nemajú vodu, variť musia na ohniskách vonku pred domom a informácií o okolitom svete sa k nim dostáva pomenej.

Niektorí obyvatelia si stále nevedia predstaviť, že sa po prežitých hrôzach tohtoročnej jari vrátia k normálnemu životu.

Obe strany v minulosti už pripustili vysoké straty. Rusko podľa šéfa britskej armády Tonyho Radakina od začiatku vojny na Ukrajine stratilo zhruba 50-tisíc vojakov, ktorí padli alebo utrpeli zranenia. Povedal to v rozhovore so stanicou BBC.

zdroj: CNN PRIMA NEWS

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *