Policajti zvyšujú kontroly na Vianoce. Toto budú najviac sledovať

policia slovensko

V rámci zvýšenej bezpečnosti počas nadchádzajúcich vianočných sviatkov a osláv Nového roka, Polícia Slovenskej republiky (PZ) prijala rozsiahle opatrenia. Ako v pondelok 18. decembra informoval hovorca Prezídia PZ, Roman Hájek, do akcií sú zapojení nielen dopravní, ale aj poriadkoví policajti. Informuje o tom portál RTVS.sk

Zvláštny dôraz sa kládne na dodržiavanie dopravných predpisov na celom území Slovenska, pričom sa zameriavajú na pravidlá, ktoré sú najčastejšou príčinou dopravných nehôd s tragickými následkami.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Piť vodu ráno na lačno má úžasné účinky. Musíte však vedieť toto pravidlo

Hájek upozornil na zvýšené riziko spojené s jazdou pod vplyvom alkoholu a vyzval vodičov k obozretnosti a využívaniu verejnej dopravy alebo alternatívnych služieb, aby sa zaistil bezpečný návrat domov.

Okrem toho, s príchodom nového roka, sa očakáva zvýšené využívanie zábavnej pyrotechniky. Polícia v tejto súvislosti zvýši prítomnosť svojich príslušníkov na uliciach a bude dohliadať na dodržiavanie verejného poriadku.

Hájek poukázal na to, že používanie pyrotechniky nie je povolené všade a je regulované všeobecne záväznými nariadeniami jednotlivých miest a obcí. Odporúča sa občanom informovať sa o konkrétnych pravidlách vo svojom okrese alebo meste.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia si začali sypať soľ do rohov izieb. Vedeli ste, čo to robí?

Prezídium polície zároveň pripomína, že v prípade videnia alebo ak ste svedkom akýchkoľvek nebezpečných situácií, by občania nemali váhať kontaktovať políciu.

Bezpečnosť počas sviatočného obdobia je na prvom mieste a spolupráca verejnosti s políciou je kľúčová pre udržanie pokoja a poriadku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *