Pollitrovú fľašu dajte do záchodu a ušetríte na účtoch za vodu

zachod

Zvyšujúce sa ceny vody, elektriny a vykurovania nás ubíjajú. Hľadáme spôsoby, ako ušetriť rôznymi spôsobmi. Jedným zo žráčov vody, na ktorého často zabúdame, je splachovadlo na toalete. Čo môžete urobiť, aby ste s ňou ušetrili?

Splachovaciu nádržku v toalete možno veľmi jednoduchým spôsobom upraviť. Všetko, čo potrebujete, je prázdna plastová fľaša, ktorú máte po ruke. Tento jednoduchý spôsob zníži vaše účty za vodu.

Ako znížite svoj účet za vodu? Nezabudnite na tieto veci

Blíži sa vykurovacia sezóna, a to znamená, že čoskoro budeme platiť čoraz viac za plyn. Aj ceny energií sa zvyšujú. Preto sa oplatí hľadať spôsoby, ako ušetriť. Môžeme to urobiť tak, že budeme dbať na menšiu spotrebu vody.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nikdy nedávajte do gulášu túto vec, celý ho pokazíte. Veľa Slovákov to však robí

Šetriť vodou nie je až také zložité. Stačí si uvedomiť niekoľko jednoduchých vecí. V prvom rade by sme sa mali uistiť, že inštalácia je odolná voči úniku vody, a vypínať vodu, keď ju naozaj nepotrebujeme zapnúť.

Veľmi jednoduchým spôsobom, ako znížiť účet za vodu, je zavrieť kohútik, keď si čistíte zuby, umývate tvár alebo si nanášate šampón na vlasy. Ušetriť môžeme aj prestavbou nádržky na WC.

Ako môžete znížiť svoje účty prestavbou záchodovej nádržky?

Existuje jednoduchý spôsob, ako ušetriť peniaze, ktorého rozdiel ani nepocítite. Všetko, čo potrebujete, je prázdna fľaša. Tá rýchlo premení vašu splachovaciu nádržku na toaletu. Musíme začať tým, že naplníme pollitrovú plastovú fľašu vodou.

Potom vypneme vodu a vypustíme vodu, ktorá zostala v nádržke toalety. Teraz môžeme dovnútra umiestniť vopred pripravenú fľašu. Vďaka tomuto jednoduchému triku sa nám čoskoro znížia účty za vodu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Postihla vašu úrodu pleseň zemiaková? Postriekajte ich týmto a zachránite ju

Plastová fľaša spôsobí, že sa v nádržke bude hromadiť menej vody. V dôsledku toho jej pri používaní toalety spotrebujeme oveľa menej. Je to naozaj jednoduchý spôsob, ako znížiť svoje účty.

Ako nám ešte môže fľaša v kúpeľni pomôcť?

Plastová fľaša nás môže zachrániť v ďalšej núdzovej situácii. Je ideálna na to, keď je toaleta upchatá. Stačí odrezať spodnú časť fľaše a tú použijete na pretláčanie toalety.

Plastová fľaša nepoškodí keramiku a nepoškodí ani našu toaletu. Zároveň ľahko pretlačí upchatú toaletu a vytvorí tlak, ktorý si poradí aj so zložitým upchatím.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *