Poľsko súhlasí poslať Ukrajine naše stíhačky spoločne. Reakcia z Ruska je hrôzostrašná

Untitled 5 1

Slovensko sa spolu s Poľskom chystá poslať na Ukrajinu stíhačky Mig-29. Informoval o tom na sociálnej sieti dočasný minister obrany Jaroslav Naď. O všetkom by ešte mala rozhodnúť Národná rada Slovenskej republiky a jej poslanci.

„POTVRDZUJEM, ŽE POĽSKO OFICIÁLNE SÚHLASÍ, ABY SME MIGY NA UKRAJINU POSLALI SPOLOČNE

Na rokovaní ministrov obrany členských štátov EÚ v stredu vo Švédsku mi potvrdil poľský kolega, že jeho krajina by súhlasila so spoločným postupom Slovenska a Poľska pri odovzdaní prebytočných MiGov-29 oboch krajín Ukrajine.

Poľský prezident potvrdil pripravenosť jeho krajiny takto konať aj v rozhovore pre CNN.

Myslím, že je čas na rozhodnutie. Ľudia na Ukrajine umierajú, my im môžeme reálne pomôcť, na slovenské politikárčenie nie je priestor. Je to neľudské a nezodpovedné.“ napísal Naď.

Rusi budú zúriť! Slovensku sa vyhrážajú útokmi

Ruský moderátor Vladimir Solovjov vo svojej relácií Večer s Vladimirom Solovjovym vyhlásil, že legitímnymi vojenskými cieľmi Ruska sa teraz stalo osem krajín. Medzi tieto krajiny však zaradil aj Slovensko, upozornil na to poslanec Anton Geraschenko na Twitteri. Je to tak už niekoľkýkrát kedy Slovensko čelilo podobným vyhrážkam zo strany ruskej televízie, píšu HS.sk

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Je to tu! Na Slovensko mieria takéto horúčavy. Tu bude peklo

„Niekoľko krajín oznámilo, že dodajú tanky Ukrajine. Podľa môjho názoru to znamená, že nám tieto krajiny vyhlásili vojnu. Týchto osem krajín sú pre nás legitímne vojenské ciele. Nie je dôvod sa obávať, je na čase zaútočiť,“ vyzval Solovjov v televízii.

Poliaci, Nemci, Slováci a ďalšie krajiny musia pochopiť, že „toto nie je sranda” a že vojna sa môže priamo dotknúť aj ich, zaznelo tiež v diskusií s jeho hosťom.  „Jediný spôsob, ako sa dostať z možnosti trvalej vojny, ktorá nám bola vnútená, je zvýšiť tlak, a to použitím ťažších zbraní,“ dodal jeho hosť.

„Myslím si, že Poliaci, Nemci, Slováci a ďalší, ktorí sa rozhodli pre túto koalíciu, to pochopia až vtedy, keď dôjde k úderu tesne vedľa nich. A bude sa ich to priamo týkať. Nebudú sa na to vyhovárať možnosťou, že niekoho niekam nasadia, nebudú na to doplácať takýmto spôsobom, budú musieť zaplatiť niečím podstatnejším,“ zhrnul v debate. Doplňme, že sme Ukrajine zatiaľ tanky nedodali, nie je to ale vylúčené.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nalejte toto do práčky a zapnite na 90 stupňov. Vodný kameň a špina sa vyplavia

Nebolo to prvýkrát, kedy Slovensko čelilo podobným vyhrážkam a opäť v spomínanej relácií. Začiatkom mesiaca sme vás informovali o tom ako sa počas diskusie politik Vadim Gigin Slovensku pre jeho podporu Ukrajiny de facto vyhrážal raketovými útokmi.

„Slovensko sa zmenilo na prvotriednu, v ničom nezaostávajúcu opraváreň techniky, zaisťujúcu presun a tak ďalej, všetkého potrebného na Ukrajinu. Obnovili staré, opustené vojenské fabriky, mimochodom veľmi starostlivo a kreatívne… A to je kreatívna vojnová kampaň, ak nechcete veľa noviniek, stačí vybaviť sovietske drony svojim mozgom, t. j. elektronikou a fungujú celkom dobre. A tak treba vnímať Poliakov a Slovákov, a možno nielen ich,“ hovorí diskutujúci.

„Logika vojny je taká, že nezávisle na tom, čo si tu povieme, vojna príde na ich územie. Či už to budú raketové útoky, sabotážne skupiny, alebo niečo iné..,“ dodáva diskutujúci s tým, že podľa jeho názoru sme vyzbrojovaním Ukrajiny vytvorili jednotný priemyselno-vojenský komplex a de facto sa zapojili do vojny. „Je len otázkou času, kedy k nim príde horúca fáza,“ upozornil.

One Reply to “Poľsko súhlasí poslať Ukrajine naše stíhačky spoločne. Reakcia z Ruska je hrôzostrašná”

  1. Rusi odstrľte Naďovi jeho veľkú cycynu, aby sa ten bastard nemohol viac rozmnožovať, takých amerických doritisapchajov nepotrebujeme, som zvedavý či nám Amerika tu čosi vybuduje, ak nám to Rusi odstrelia len preto, že Naď bol užitočný idiot trčiaci z americkej riti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *